Vitauts, Smuidra, Smuidris |Otrdiena 20. Februāris 2018
Sadaļa: Home » GADA ZIRGS » Arons (decembris)
  • LetaDEAC

Arons (decembris) 

ELITTESPORT.LV izsludinātajā balsojumā “MĒNEŠA un GADA ZIRGS”, absolūtais decembra līderis ir konkūra zirgs ARONS.

 

Par Aronu stāsta zirga saimniece, sportiste Linda Viša: 

“Arons ir Latvijas šķirnes zirgs, šobrīd viņam ir 7 gadi. Zirgs ir dzimis Latgalē, tad pārdots uz z/s “Ķēniņkalni”, vēlāk neilgi bijis Edvīna Strauta īpašumā, un tad nonācis pie manis.


Pirms apmēram trīs gadiem es meklēju sev zirgu konkūram. Toreiz viens jau man bija,  taču vēlējos sākt trenēties nopietnāk. Kopā ar tēti aizbraucām pie Edvīna Strauta un noskatījām tur kādu zirdziņu. Kad šis zirgs jau bija mūsu īpašumā, tas nepārtraukti meta mani zemē, līdz izrādījās, ka dzīvniekam ir veselības problēmas, kas rada sāpes. Tad nu man vietā vajadzēja kādu citu zirgu, un mūsu izvēle bija par labu Aronam.

                                                                                               ar2.jpg  arons.jpg
Kad mēs Aronu iegādājāmies, tas nemācēja neko -  Aronam bija 4 gadi un viņš prata ar jātnieku mugurā tikai soļot un rikšot. Pie tam, zirgs bija ļoti, ļoti bailīgs.

Tā pamazām, kopā ar saviem trenerīšiem, sākām ar Aronu strādāt. Sākums bija patiešām grūts. Arons klupa uz katra trešā soļa un uztaisīt voltu bija neiespējami. Bet pēc liela un pacietīga darba, kādu dienu mēs startējām mūsu pirmajās sacensībās, kuras gan nebija īpaši veiksmīgas. Mēs knapi šķērsojām starta līniju, bet pirmo šķērsli tā arī nepārvarējām. Aronam bija bail no pilnīgi visa, ko viņš redzēja. Bet laikam ejot, zirgs sāka pierast pie sacensību atmosfēras, krāsainajiem šķēršļiem un daudzajiem zirgiem!


                                          lv2.jpg
Šobrīd Arons nebaidās no šķēršļiem un priekšmetiem, tomēr sveši cilvēki viņam nepatīk. Viņš neapšaubāmi ir staļļa šefs! Pret citiem zirgiem Arons nav visai draudzīgs, neskaitot “savas” ķēves, ar kurām dien dienā iet ārā un brauc kopā uz sacensībām. Arons netiek vests aplokā, bet vienkārši palaists arā, jo no visa veida aplokiem viņš vai nu izlec, vai izlaužas.

Vēl Arons necieš segas. Šajā laikā kopš viņš ir pie manis, zirgs ir saplēsis jau 10 segas, pusi no tām sīkās strēmelītēs. Arona mīļākās nodarbes ir skriet un lekt. Es vienmēr ar prieku ar viņu jāju, jo ir ļoti patīkami jāt ar zirgu, kurš priecājas par katru uzdevumu. Kad es ar Aronu eju apvidū, viņš vienmēr uzstāj, ka ir kāds gabaliņš jānoauļo, un es šādos gadījumos esmu bezspēcīga. Ikdienā Arons katru dienu iet ārā, mēs bieži ejam pastaigāties pa plašajām Krimuldas pļavām vai mežiem. Arons man ir īpaši mīļš, un ir tik patīkami ieiet stallī un sadzirdēt, ka kāds jau pēc taviem pirmajiem vārdiem sveicina tevi ar bubināšanu.


Sacenībās, manuprāt, Arons neizjūt nekādu stresu un ir pilnīgi mierīgs, līdz brīdim, kad  ieiet sacensību laukumā un izdzird gongu. Šķiet, ka viņš izjūt īsto sacenību un uzvaras garšu! Man pašai ļoti patīk ar Aronu startēt. Mūsu stiprā puse ir ātruma maršuti!
 

                                                  lv5.jpg

Mūsu saimniecības nosaukums ir “Liepenes”. Tā atrodas Krimuldas pagastā, Gaujas nacionālā parka teritorijā. Šo īpašumu mana ģimene iegādājās pirms pusotra gada. Platība ir 11,8 ha un 7 ha no tiem ir ābeļdārzi un bumbierdārzi. Uz šīs zemes toreiz bija tikai veca māja.

lv4.jpg

Sākumā uzcēlām pagaidu stalli no koka četriem zirgiem. Pagājušajos Ziemassvētkos zirgi jau sāka dzīvot jaunajā stallī, kurā ir 16 boksi. Mums ir ļoti labs treniņlaukums, kurš tiek regulāri nolīdzināts. “Liepenēs” ir ļoti pateicīga dabīgā augsne – smiltis.  Šobrīd uz laukuma ir uzstādīti prožektori, tā kā ir iespējams jāt un lekt arī tumsā.

Ābolu sezonā zirgi var ēst ābolus. Vasarā ar zirgiem var iet peldēties uz Gauju, jo tā atrodas 15 minūšu gājienā no staļļa. Apkārtnē ir daudz skaistas takas un pļavas, pa kurām var doties apvidū.
Šobrīd mums stallī ir 8 zirgi, 3 no tiem pieder man. Tiek uzstādīts karuselis un celta staļļa palīgēka, kurā būs ģērbtuves, seglu telpa, barības telpa u.c. Ceram, ka jau nākošziem būs uzcelta arī manēža.
Mūsu saimniecība ikvienam interesentam piedāvā izmitināt zirgus.”

                                lv.JPG     lv3.jpg 

 

 Foto: no sportistes personīgā arhīva

 

 


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA