Vitauts, Smuidra, Smuidris |Otrdiena 20. Februāris 2018
Sadaļa: Home » GADA ZIRGS » Ladiesman (janvāris)
  • LetaDEAC

Ladiesman (janvāris) 

ELITTESPORT.LV izsludinātajā balsojumā “Janvāra Zirgs”, Ladiesman ieguva visvairāk balsu. Marīte Pinte un Ladiesman saņem no Elittesport.lv dāvanā privāto fotosesiju jātnieces izvēlētajā laikā.

 

Par darbu ar Ladiesman stāsta jātniece Mārīte Pinte:

 IMG_6504.jpg 

Lai gan jāju jau sen, nopietni sāku trenēties apmēram pirms četriem gadiem. Ziemā strādāju vidēji 4-5 zirgus dienā, vasarā 6, reizēm pat vairāk. Jau otro gadu mans treneris ir Sergejs Šakurovs. Regulāri braucu pie viņa uz treniņnometnēm.

ladiesm.jpg

Ladiesman pieder Saldus jāšanas sporta skolai (šobrīd skolai ir 20 zirgi). Ladiesman ir ļoti spēcīgs un gudrs zirgs, pie tam ar lielu pieredzi. Zirgā rit franču jājamzirgu asinis (Quick Star). Ar Ladiesman strādāju divus gadus (šobrīd viņam ir 10 gadi). Darbs ar viņu ir grūts, bet interesants. Lai ar šo zirgu varētu sadarboties, vispirms jātniekam ir jāizpelnās viņa cieņa un uzticība. Domāju, ka Ladiesman ir viena jātnieka zirgs. Viņa uzticību nevar iegūt uzreiz. Tā rodas ar laiku. Zirgam ir jāpārliecinās, ka jātnieks nevēl viņam neko ļaunu. Mana darba lielākais atalgojums ir izlekt maršrutu ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm bez soda punktiem.

                                                                                   ladiesm2.jpg

Ladiesman ir mans vismīļākais un visizlutinātākais staļļa zirgs. Neskatoties uz to, ka viņš ir vaislas ērzelis, zirgs ir ļoti labdabīgs un sirsnīgs gan pret cilvēkiem, gan pret citiem zirgiem un var man pat staigāt pakaļ kā suns. Pēc treniņa es noņemu iemauktus un seglus, uzlieku segu un palaižu viņu, lai pats iet uz savu boksu. Tā viņš cauri visam stallim iet uz savu vietu, pa ceļam ne arvienu nekašķējoties. Ladiesman ir staļļa favorītzirgs, jo allaž pastāv tāds nerakstīts likums – trenera mīļākais zirgs ir staļļa favorīts! Neskatoties uz to, ka Ladiesman nav viegls zirgs, manu skolnieku acīs viņš ir autoritāte, jo viņi redz zirga attīstību.

Sacensībās mēs vēl joprojām mācamies abi. Reizēm viņš palīdz man, reizēm es viņam. Mums ir gājis visādi, bet kuram no jātniekiem vienmēr ir gājis tikai labi?

P6061954.JPG

Ladiesman māk šķirot cilvēkus pēc kaut kādiem sev vien zināmiem kritērijiem. Ir tādi palīgi, kurus viņš ciena uzreiz, bet gadās arī tā, ka zirgs klaji izrāda nepatiku. Tad vai nu daru visu pati, vai mainu palīgu. Kāpēc tas tā ir, es nemāku izskaidrot.

Apvidus jāšanā vai jājot pilsētā, Ladiesman ir ļoti uzticams zirgs. Viņš labprāt iet visiem pa priekšu kā vadonis. Esmu gatava ar viņu iet „caur uguni un ūdeni”.

 

Esmu pateicīga visiem balsotājiem un domāju, ka arī Ladiesmanam patiks būt par Mēneša Zirgu!”

 

 

Foto: Vladislavs Rutkovskis, Helmuts Vainovskis, Kate Ansone


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA