Vitauts, Smuidra, Smuidris |Otrdiena 20. Februāris 2018
Sadaļa: Home » GADA ZIRGS » Alfredo (februāris)
  • LetaDEAC

Alfredo (februāris) 

Stāsta jātniece Laura Penele:

“Sāku jāt 5 gadu vecumā ar savu poniju Džeimsu, bet 8 gadu vecumā uzsāku treniņus pie savas mammas Airisas Peneles ar nomas zirgu Akords. Apmēram pēc gada ar zirgu Alfredo mani sāka trenēt mans tētis  Mairis Penelis. Zirga īpašnieks ir Raimonds Lācis. Pirms ar Alfredo sāku jāt es, mans tētis ar viņu piedalījās daudzos Pasaules kausa posmu maršrutos ar 150 cm augstiem šķēršļiem. 

 BILDE NR.1.jpg

Interesanti ir tas, ka mēs ar  Alfredo esam dzimuši vienā gadā, viena mēnesī un ar vienas dienas starpību. Alfredo ir dzimis 1995.gada 27. aprīlī, bet es - 1995.gada 26. aprīlī!

Alfredo ir dzimis Ventspils rajonā Z/S „Dumbrinieki” un tagad atrodas Jaunmārupē  Z/S „Lielceri”. No Alfredo tēva Alamo puses  rit franču jājamzirgu asinis.

 BILDE NR.2.JPG

Sākums man ar Alfredo bija diezgan grūts, jo vēl nebiju jājusi uz tika temperamentīga ērzeļa. Viņam, izradot sajūsmu, bieži patīk “uzmest dibenu” un tad man nākas stipri turēties.. Alfredo ir garastāvokļa zirgs - kā viņš jūtas, tā arī uzvedas.

Ar Alfredo mēs esam viena komanda, viens veselums.  Sacensībās viņš, iznākot no furgona, uzreiz skaļi zviedz, tādejādi parādot, ka viņš ir ieradies. Viņš vienmēr paspēj „pateikt” visām ķēvēm komplimentus. Treniņos viņam ļoti nepatīk, ja uz laukuma vai manēžā ir daudz citu zirgu, tad viņš, ka jau ērzelis, paliek uz viņiem ļoti dusmīgs.

 BILDE NR.3.JPG

Parasti dienu pirms sacensībām, kad es Alfredo sakopju un sapošu, viņš uzreiz saprot, ka rīt būs jābrauc startēt - Alfredo vairs neēd cukuru un citus kārumus, ko viņam dod. Šādos brīžos man viņš ir jāsamīļo, jāsaslavē un jāiedod apēst viņa mīļākā barība. Tad viss atkal ir kārtībā.

                                      BILDE NR.4.JPG

Šobrīd es trenējos  Z/S „Lielceri” pie saviem treneriem, vecākiem Airisas un Maira Peneļiem. Mairis ir mans konkūra, bet  Airisa – iejādes trenere. Bez Alfredo, es jāju un piedalos sacensībās arī ar citiem zirgiem.

Mani un Alfredo lielākie panākumi līdz šim ir:

· LR Nacionālā čempiona tituls 2008 bērniem līdz 16 gadiem

· LJF kauss 3. Posms 2009 maršruts ar šķēršļu augstumu 125 cm juniori līdz 18 gadiem  3. Vieta

· LR Nacionālajā čempionātā 2009 3. Vieta bērniem līdz 16 gadiem

 BILDE NR.5.JPG

Mēs ar Alfredo sakām lielu, lielu paldies savai ģimenei, Lāču ģimenei, mūsu atbalstītājiem un balsotājiem!!!”

 BILDE NR.6.jpg

 Foto: Sabīne Mutule, web resursi


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA