Vitauts, Smuidra, Smuidris |Otrdiena 20. Februāris 2018
Sadaļa: Home » Sportisti » Līga Liepiņa (Islandes zirgu jāšana)
  • LetaDEAC

Līga Liepiņa (Islandes zirgu jāšana) 

Stāsta Latvijas sportiste Līga Liepiņa:

“Islandē dzīvoju jau 7 gadus, taču ar jāšanas sportu sāku nodarboties vēl Latvijā, Valmieras rajona Kocēnos pie treneres Olgas Vasiļjevas. Tur arī “saslimu” ar zirgiem, un, kad pārcēlos uz dzīvi Islandē, nebija šaubu -jāturpina jāt arī te!

Sākums nebija viegls, vispirms bija jāatrod vieta, kur jāt. Tādu jāšanas skolu te nemaz nav, visi staļļi ir privāti. Man paveicās, ka atradu lieliskus cilvēkus, kuri mani pieņēma kā savu ģimenes locekli. Sākumā darīju visus stalļļa darbus, pretī saņemot iespēju jāt.

islande.jpg

Vēlāk man jau iedalīja trenējamos zirgus, līdz dienā sanāca jāt 5 – 6 zirgus. Darba bija daudz, jo jāšana vēl bija jāapvieno ar skolu.

Visgrūtākais man, protams, bija pierast pie tā, ka Islandes zirgiem bez soļiem, rikšiem un lēkšiem ir vēl divas gaitas – tölt un pass. Pagāja laiks, kamēr iemācījos, kāda ir pareiza gaita un kāda nē, kā to labot un palidzēt zirgam iet pareizi. Tur, protams, man palīdzēja treniņi pie labiem treneriem.

Kad staļļa saimnieki redzēja, ka ar visu tieku labi galā, man sāka dot gatavot zirgus sacensībām un ļāva ar tiem arī startēt.

islande2.jpg

Sacensības šeit notiek līdzīgi kā iejādē, kur ar atzīmi tiek vērtēta zirga gaita un jātnieka uzsēde. Nopietni startējusi esmu pēdējās divas sezonas, šī būs trešā.

Islandē ļoti liela nozīme ir tam, kādus cilvēkus pazīsti. Braukājot pa sacensībām, man ir sanācis iepazīt daudz interesantu cilvēku, kuri palīdzējuši attīstīties tālāk.   

Tā kā šobrīd jāšana man ir jāapvieno ar mācībām universitātē, trenēju tikai 3 zirgus – viens sporta zirgs, ar kuru gatavojos sezonai, kā arī 2 jaunzirgi.”


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA