Vitauts, Smuidra, Smuidris |Otrdiena 20. Februāris 2018
Sadaļa: Home » GADA ZIRGS » Arabika (aprīlis)
  • LetaDEAC

Arabika (aprīlis) 

arabika.jpg Foto: Andis Vārna ar Arabiku (fotografējis Vladislavs Rutkovskis)

Stāsta Arabikas saimniece Madara Blumbaha:

“Pirmo reizi ieraudzīju Arabiku Tērvetes zirgaudzētavā, kad viņai bija lekšanas treniņš. Toreiz Arabikai bija 4 gadi. Uzreiz pamanīju viņas enerģiskās kustības un skaistās, baltās kājas. Tētis, cerēdams, ka atsākšu jāt (mācījos ārzemēs un jāšanu biju mazliet pametusi), Arabiku man nopirka.

Aizvedām zirgu uz Talsiem un es atsāku jāt. Jau otrajā treniņā, soļos ejot pāri kārtiņai, Arabika mani nometa. Tā vasaru kaut kā pavadījām, bet rudenī es aizbraucu trenēties pie sportista Anda Vārnas uz z/s “Lielceri”.

Biju „pilnīgi zaļš gurķis“, taču biju iedomājusies, ka man ar viņu kaut kas sanāks… Katrs lekšanas treniņš beidzās ar vismaz diviem kritieniem. Vienu reizi pat gulēju slimnīcā ar smadzeņu satricinājumu. „Lielceru“ stallī ir tāda tradīcija, ka par kritienu no zirga ir jānes kūka. Tā nu mēs kūkas saēdušies bijām kārtīgi.

Pamazām man palika sevis žēl. Sarunājām ar Andi, ka jāsim abi uz pusēm. Bet pēc īsa laiciņa viņš bija palicis viens pats – brauca ar Arabiku uz sacensībām un priecēja mūs ar tēti ar labiem rezultātiem. Man mājās ir tāfele, kur piespraužu visas viņas nopelnītās rozetes. Arī Andis, ieraugot šīs rozetes, saka: “Oooo, tik daudz??!!“

IMG_4303-800.jpg

Man patīk, ka zirgam ir stabili rezultāti, bet neskumstu arī par neveiksmēm. Kas attiecas uz jātnieka darbu ar Arabiku, es pilnībā paļaujos uz Anda profesionalitāti un nevienu brīdi neesmu nožēlojusi, ka tieši Andis jāj manu zirgu. Viņi ir ieguvuši godalgotas vietas gan pašmāju sacensībās, gan starptautiskajās, un ko gan es vairāk varētu vēlēties! Man pašai tā īsti ar Arabiku vairs negribas sportot, lai gan sacensībās ar viņu esmu ieguvusi pat godalgoto 6. vietu.

Es ļoti priecājos, ka Arabika kļuva tieši par Aprīļa zirgu, jo šajā mēnesī ir mana dzimšanas diena. Tas būs jauki, atvērt Elittesport kalendāru un aprīlī ieraudzīt tur savu zirgu!”


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA