Eleonora, Ariadne |Trešdiena 21. Februāris 2018
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » Latvija un Igaunija cīnās par Ziemassvētku egli
  • LetaDEAC

Latvija un Igaunija cīnās par Ziemassvētku egli 

leta-logo.gif

Materiāls publicēts sadarbībā ar LETA

Rīgas un Tallinas konkurējošie paziņojumi par Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu izpelnījušies ievērību medijos dažādās pasaules malās. Rīga šogad svin Ziemassvētku eglītes 500.dzimšanas dienu, savukārt Tallina – eglītes 569.dzimšanas dienu.

Vislielāko uzmanību Rīgas Ziemassvētku eglītes dzimšanas dienas svinībām pievērsusi Igaunijas prese, netaupot virkni dzēlīgu un ironisku piezīmju.

“Ikviens īsts igaunis zina, ka pasaulē pirmā Ziemassvētku eglīte tika uzslieta Tallinā, bet tā kaimiņu grinču [Ziemassvētkus nīstošs kinofilmas tēls] nācija Latvija mēģina piesavināties šo godu,” raksta Igaunijas raidkorporācija ERR.

“Tas ir labi, ka vienīgais nesaskaņu iemesls starp Rīgu un Tallinu ir tas, kuram ir vecākā Ziemassvētku eglīte,” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Latvijas tūrisma aģentūra Tallinā izvietojusi reklāmas plakātus, aicinot igauņus apciemot Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu Rīgā.

Vēsturnieki gan norāda uz faktu, ka pirmo Ziemassvētku eglīšu rotāšanas laikā gan Igaunija, gan Latvija ietilpa Livonijā.

Savukārt igauņu vēsturnieks Jiri Kūskemā sabiedriskajai televīzijai ETV skaidroja, ka Ziemassvētku eglīšu rotāšana ir sena pagānu tradīcija, kas Rietumus sasniedza vairākus simtus gadus vēlāk.

“Tādēļ mēs un latvieši varam būt lepni par to, ka mēs Rietumu kristietībā ieviesām šādu jautru tradīciju, kas tagad tiek ievērota visur. Bet stāsts sākās šeit, senajā Livonijā,” piebilda Kūskemā.


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA