Johanna, Hanna, Jana |Piektdiena 15. Decembris 2017
Sadaļa: Home » PASAULĒ » Rīgas Zoo antilopes dzīvos Āfrikas savannā
  • LetaDEAC

Rīgas Zoo antilopes dzīvos Āfrikas savannā 

leta-logo.gif

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Pēc nesenā traģiskā ugunsgrēka, Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošie izdzīvojusie strausi un antilopes turpmāk varētu dzīvot Āfrikas savannas ekspozīcijā, kuras izveidošanai varētu būt nepieciešami apmēram 100 000 latu. Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka atzina, ka varētu tapt arī jauna ekspozīcija, taču izmaksas tiekot vēl aprēķinātas.

Patlaban neesot lietderīgi atjaunot strausu un antilopju turēšanu iepriekšējās mītnes vietā, jo ir iecere par šo dzīvnieku izvietošanu Āfrikas savannas ekspozīcijā. Tajā paredzēts uzbūvēt ne vien zebru, kuru gan Zooloģiskajā dārzā vairs nav, mītni, bet izveidot arī pērtiķu, pušķausu cūku, surikātu un degunragputnu ekspozīcijas, izveidojot ar Žirafu māju vienotu apskates maršrutu.

Līdaka atzīst, ka nepieciešamos līdzekļus varētu iegūt gan no VARAM, gan no Rīgas domes, bet Vējonis norādīja, ka Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir Rīgas domei piederošs pašvaldības uzņēmums un tādēļ vispirms tieši pašvaldībai ir jādomā, kā palīdzēt. Taču arī VARAM, meklēs iespējas palīdzēt un kā vienu no iespējām min finansējuma piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet kā otru min Eiropas Savienības fondu līdzekļus.


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA