Alvīne |Sestdiena 16. Decembris 2017
Sadaļa: Home » PASAULĒ » Stingrāki noteikumi dzīvnieku produktu ievešanai no Vācijas
  • LetaDEAC

Stingrāki noteikumi dzīvnieku produktu ievešanai no Vācijas 

Pēc PVD ziņām

Lai gan Vācija stingri kontrolē fermas, kurās izmantota ar dioksīnu piesārņotā dzīvnieku barība un Eiropas Komisija uzskata, ka patlaban nav pamata bažām par patērētāju veselību, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), lai līdz minimumam samazinātu iespēju, ka Latvijā no Vācijas varētu tikt ievesti dzīvnieku izcelsmes produkti – putnu gaļa, cūkgaļa, olas, ar paaugstinātu dioksīna koncentrāciju, ir noteicis papildus drošības pasākumus.

 

Latvijas gaļas ieguves un pārstrādes uzņēmumiem, kā arī mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības uzņēmumiem, kas saņem dzīvnieku izcelsmes produkciju no Vācijas, ir jāpieprasa Vācijas sadarbības partneriem oficiāli apstiprinātu informāciju, ka dzīvnieki, no kuriem iegūta šī produkcija, nenāk no saimniecībām, kam piemērots izplatīšanas aizliegums sakarā ar dioksīnu saturošas barības izēdināšanu.

 

PVD seko līdzi informācijai Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmā, kurā regulāri tiek publicēta jaunākā informācija par to, uz kurām valstīm potenciāli piesārņotā gaļa vai dzīvnieku barība no Vācijas ir vesta.

 

Kā liecina no Eiropas Komisijas saņemtā informācija, sākotnēji paaugstināts dioksīna līmenis tika konstatēts dzīvnieku barībā, kā arī olās un mājputnu gaļā, taču, turpinot izmeklēšanu, paaugstināts dioksīna līmeni konstatēts visu sugu mājdzīvnieku barībā. Barības ražotāji ražošanas procesā ir izmantojuši tehniskās taukskābes. Šī iemesla dēļ dzīvnieku barībā tika pārsniegts pieļaujamais dioksīna līmenis. Vācijas atbildīgie dienesti ir noteikuši aizliegumus produkcijas realizācijai 939 novietnēs, kurās dažādu sugu dzīvnieku barošanā izmantota piesārņotā barība.

Visu rakstu lasiet: http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/aktualittes/pvd_nosaka_papildus_drosibas_p


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA