Zane, Zuzanna |Pirmdiena 19. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Noslēdzies LJF Ziemas čempionāta II posms
  • LetaDEAC

Noslēdzies LJF Ziemas čempionāta II posms 

Pēc LJF datiem

  

Sporta centrā Kleisti 12. februārī notika Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) rīkotās Latvijas ziemas čempionāta otrā posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Programmā bija iekļauti septiņi maršruti dažādām sportistu un zirgu vecuma grupām.

Sacensību galvenajā maršrutā ar līdz 135 cm augstiem šķēršļiem startēja 15 dalībnieki, no kuriem trīs pamatdistanci veica tīri un par godalgotajām vietām sacentās pārlekšanā. Arī saīsinātajā distancē visi trīs dueti startēja bez kļūdām, bet vietu sadalījumu izšķīra uzrādītais laiks. Uzvarēja Dainis Ozols ar Lagūnu (RVA), otrajā vietā Ģirts Bricis ar Kongo (Sport de Lux), trešais – Guntars Siliņš ar Kalgari (Mežstrazdiņi).

Sacensību galvenā maršruta uzvarētājs Dainis Ozols: – “Protams, par uzvaru esmu priecīgs. Gatavojos sacensībām, kā jau sacensībām. Man nav iespēju ziemas periodā strādāt manēžā, trenējos pļavā, Lielvārdes tuvumā, Annas muižā. Uz ziemas čempionāta pirmo posmu tāpēc nebraucu ar domu par uzvaru. Taču trūka pavisam nedaudz, – ja zirgs nebūtu paklupis, varbūt būtu pirmie, bet palikām otrajā vietā. Tagad uz sacensībām braucu, jau cerot, ka varam arī vinnēt. Ar Lagūnu sāku strādāt tikai pagājušajā gadā, zināju problēmas, kas jānovērš, un pakāpeniski tas izdodas. “

dainis_o.jpg 

LJF ar ziemas čempionāta sacīkstēm sākusi sacensību protokolos sniegt izvērstāku informāciju par startējošiem zirgiem, kā to paredz starptautiskā pieredze, lai ilustrētu zirgaudzētāju sniegumu un sniegtu plašākas ziņas potenciālajiem zirgu pircējiem. Tāpēc arī sacensību dalībniekiem, aizpildot starta pieteikuma anketas, jānorāda zirga dzimšanas gads, šķirne, tēva vārds, mātes tēva vārds, zirga īpašnieks. Patīkami, ka sacensību sekretariāts atzīst, – dalībnieki kopumā ļoti atsaucīgi izpildījuši lūgumu precīzi norādīt šos datus.

dainis_o2.jpg

Par ziemas čempionāta otrā posma sacensībām stāsta LJF Konkūra sekcijas vadītāja Natālija Šakurova: – Sportisti patiešām ievēro federācijas lūgumu precīzi aizpildīt pieteikuma anketas, un šajā jomā bija tikai daži izņēmumi. Kļūstam prasībās stingrāki, tāpēc ir prieks, ka portālā elittesport.lv, kur jātnieki izsaka savu viedokli, minēts, ka atzinīgi tiek vērtēts federācijas organizatoriskais darbs sacensību rīkošanā. Jāteic gan, ka šajā posmā, salīdzinot ar pirmo, bija mazāks dalībnieku skaits, taču tam ir vairāki loģiski iemesli. Katru gadu, piedaloties pirmajā posmā, ir vairāki sportisti, kuri nav varējuši trenēties ziemas apstākļos un nav savus spēkus reāli izvērtējuši, tāpēc nav apmierināti ar savu rezultātu un neriskē startēt otrajā posmā. Otrkārt, tieši šajā nedēļas nogalē divi no mūsu labākajiem sportistiem – Andis Vārna un Aleksandrs Šakurovs – startēja sacensībās Slovēnijas pilsētā Celjē. Visbeidzot, lielais sniegs un arī zemāka gaisa temperatūra no brauciena uz Rīgu lika atteikties tālāk dzīvojošus sportistus, kuriem nav piemērotu furgonu zirgu pārvadāšanai šādos apstākļos.

Sacensību maršrutu sastādītājs Ivo Miķelsons (starptautiskā kategorija): – Liekot maršrutus ziemas čempionātā, mana koncepcija ir sekojoša. Distances jāveido tā, lai gan jātnieki, gan zirgi gūtu tikai pozitīvas emocijas, mācītos un gatavotos vasaras sezonai. Lielākā daļa no sportistiem, kuri startē, ir trenējušies manēžā, taču ne visiem ir tādas iespējas. Tāpēc šajā gadalaikā nav jēgas likt sarežģītus maršrutus. Jātnieku sagatavotības līmenis nav slikts, bet ļoti atšķirīgs. Taču priecē fakts, ka šajos laika apstākļos un ar šīm treniņu iespējām sacensībās ir pietiekami daudz dalībnieku, parādās jauni zirgi, un jātnieki progresē.maira_l.jpg

Foto: Māris MILLERS

 


Latvijas ziemas čempionāta II posms šķēršļu pārvarēšanā rezultāti (pirmās trīs vietas)

 

Maršruts nr. 1 (šķēršļu augstums līdz 105 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumu, piedalās bērni līdz 16 g. v.)

1. Laura Penele ar Rafaello (z/s Lielceri)                         7,3 b.

2. Krista Kristiāna Alksne ar Likumu (SK Sport de Lux)       7,0 b.

3. Karlīne Ciemiņa ar Vaiperu (SK Tīraines staļļi)                  6,8 b.

Maršruts nr. 2 (šķēršļu augstums līdz 115 cm, sacensības ar jātnieka darbības stila novērtējumu, piedalās juniori līdz 18 g. v.)

1. Santa Šteinberga ar Giness (SK Quattro)                   7,6 b.

2. Linda Viša ar Aronu (SK Quattro)                       7,5 b.

3. Elza Muižniece ar Kuskuss (SK Tīraines staļļi)         7,0 b.

Maršruts nr. 3 (šķēršļu augstums līdz 125 cm, divās fāzēs, piedalās jaunie jātnieki līdz 21 g. v.)

1. Kristīne Egle ar Concorde (SK Sport de Lux)            4 s.p./58,8 s

2. Kristīne Egle ar Roilu (SK Sport de Lux)                             5 s.p./72,2 s

3. Anita Žarinova ar Silvanu                                             8 s.p./58,1 s

Maršruts nr. 4 (šķēršļu augstums līdz 105 cm, sacensības ar zirga kustības stila novērtējumu, piedalās zirgi līdz 5 g. v. un atsevišķā konkurencē zirgi, kas startē pirmo sezonu)

1. Viktorija Pondzele ar Aleju (SK Burtnieku Rotors)   6,5 b.

1. Kristīne Egle ar Kelvinu (SK Sport de Lux)               6,5 b.

3. Einars Cēsnieks ar Alderu (SK Quattro)                              6,1 b.

-

1. Maira Leja ar Parnell Arguss (SK Temperaments)    7,5 b.

2. Linda Josta ar Alfu (SK Sport de Lux)                        7,3 b.

3. Tatjana Rezņuka ar Carletta (SK Mežstrazdiņi)                   7,2 b.

Maršruts nr. 5 (šķēršļu augstums 115/120 cm, sacensības ar handikapu, divās fāzēs, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v.)

1. Ģirts Bricis ar Lady Lora (SK Sport de Lux)   0 s.p./29,38 s

2. Dainis Ozols ar Alibi (RVA)                                        4 s.p./23,85 s

3. Ģirts Bricis ar Esmeraldu (SK Sport de Lux)  4 s.p./29,90 s

Maršruts nr. 6 (šķēršļu augstums līdz 120 cm, ātruma maršruts)

1. Sarmīte Pētersone ar Vando (Talsu JK)           0 s.p./57,00 s

2. Krista Kliesmete ar Kredo (SK Quattro)                    0 s.p./58,13 s

3. Guntars Siliņš ar Acadio (SK Mežstrazdiņi)    0 s.p./61,22 s

Maršruts nr. 7 (šķēršļu augstums līdz 135 cm, ar vienu pārlekšanu uz laiku)

1. Dainis Ozols ar Lagūnu (RVA)                         0 s.p./36,42 s

2. Ģirts Bricis ar Kongo (SK Sport de Lux)             0 s.p./36,92 s

3. Guntars Siliņš ar Kalgari (SK Mežstrazdiņi)    0 s.p./38,97 s

Pārējie rezultāti: www.ljf.lv


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA