Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Airisa Penele pārliecinoši uzvar Lielajā balvā
  • LetaDEAC

Airisa Penele pārliecinoši uzvar Lielajā balvā 

LJF informācija

Sestdien, 28. maijā sporta centrā Kleisti risinājās Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) kausa izcīņas sacensību otrais posms iejādē. Uzvaru sacensību prestižākajā disciplīnā – brīvas izvēles programmā mūzikas pavadījumā pēc Lielās balvas shēmas izcīnīja Airisa Penele ar zirgu Ravels (z/s Lielceri) – 70,38%, otrā bija Jūlija Tkačova ar Orfeju (SK Amber) – 61,75%, trešā – Jūlija Stepanova ar Dancing Queen (Rīgas Jātnieku sporta klubs) – 59,33%.

Uzvarētāja Lielās balvas izvēles programmā Airisa Penele:

- Tas šosezon man ar Ravelu bija pirmais starts sacensībās āra laukumā. Kā jau vienmēr, – pirmās sacensības ir sarežģītas, un startēju ar nelielām kļūdiņām. Taču kopumā sniegumu vērtēju kā labu. Šoreiz Lielajā balvā sacensībās bija iekļauta brīvas izvēles programma, un tas ir mazliet vieglāk, nekā veikt standarta shēmu. Sezonas turpinājumā man paredzēta līdzdalība Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas līgas posma sacensībās ar trīs zvaigžņu statusu jūnija vidū Čehijā, kur vienmēr ir spēcīgs dalībnieku sastāvs un augstas klases tiesneši, tajā skaitā divi „O” kategorijas, pēc kuru vērtējuma tiek piešķirti kvalifikācijas punkti startam augstāka ranga sacensībās.

Ginta Vilde, sacensību tiesnese:

- Patīkami, ka šajās sacensībās Lielajā balvā startēja jau trīs sportistes, jo pirmajā LJF kausa izcīņas posmā bija tikai viena – Terēze Pētersone, kura savukārt nestartēja šodien. Tātad redzam, ka ir perspektīva. Optimismu šosezon vieš starti Mazajā balvā, kur parādās jauni sportisti un jauni zirgi. Jāatceras, ka zirga sagatavošana Lielajai balvai prasa aptuveni astoņus gadus, lai zirgs būtu psiholoģiski un fiziski gatavs tik sarežģītai shēmai. Turklāt tajā zirgs nedrīkstētu startēt agrāk par 11-12 gadu vecumu, jo tikai trīspadsmit gados zirgs sasniedz briedumu.

Astrīda Belovzorova, iejādes trenere:

- Atbraucu uz sacensībām, lai apskatītos savas kādreizējās audzēknes Airisas Peneles startu. Viņa ir galvastiesu pārāka par citām sportistēm, bet pārējās jātnieces cenšas viņai līdzi, un tas ir ļoti labi, ka mums ir šāda līdere. Taču ne katrs sportists spēj panākt to izjūtu, ka zirgs it kā paceļas virs zemes un izpilda jātnieka komandas.

Uzvarētāji citās shēmās:

Vidējā balva I – Kristīna Rozīte ar Brodoru (LLU SK); Shēma I (amatieri) – Jolanta Lapiņa ar Glazūru (SK RVA); Shēma I (bērni) – Jūlija Ezīte ar Hiltonu (Rīgas JSK); Shēma I (15-16 g.v.) – Anna Romašečkina ar Pastoru (Rīgas JSK); Shēma I (jaunzirgi) – Airisa Penele ar Lukoil (z/s Lielceri); Shēma III (juniori) – Everita Daubure ar Heksandru (SK Harmonija); Shēma II (amatieri) – Sanita Bula ar Kalfo (z/s Tīraines staļļi); Shēma II (bērni) – Jūlija Ezīte ar Hiltonu (Rīgas JSK); Shēma II – Gundega Krīgere ar Sally (SK Temperaments); Shēma III – Inga Bistrova (SK Ambers). 


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA