Vitauts, Smuidra, Smuidris |Otrdiena 20. Februāris 2018
Sadaļa: Home » Notikumi, versijas, izklaide » Deputāti vēlas patriekt žurnālistus no Saeimas
  • LetaDEAC

Deputāti vēlas patriekt žurnālistus no Saeimas 

leta-logo.gif

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem vajadzētu liegt uzturēties Saeimas sēžu zālē, jo viņi apgrūtina deputātu darbu, – šādu viedokli Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā šodien pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputāts Jānis Klaužs.

“Viņi vienkārši ir jāmet ārā no turienes. Viņi kāpj uz galvas un pārsniedz elementāras pieklājības robežas,” sašutumu pauda Klaužs.

Deputāts uzsvēra, ka filmējošo žurnālistu dēļ viņš nevarot pat mierīgi apsēsties savā darba vietā. “Nekur nav tā, ka parlamentā aiz muguras stāv bars ar kamerām,” sacīja politiķis.

Klaužs arī pauda sašutumu, ka netiek ievērots nekāds deputātu privātums, piemēram, “jāizbeidz tas cirks, kad tu sūti īsziņu un tevi filmē”. “Vajadzētu izvērtēt televīziju izpratni par ētiku un estētiku,” norādīja deputāts.

Savukārt komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (SC) nebija īsti apmierināts ar žurnālistu interpretācijām, piemēram, kad esot sēžu zālē safilmēts materiāls un tad mēģināts nolasīt no lūpām tautas kalpu teikto. Piemēram, viņš esot runājis par futbolu, bet tas attiecināts uz balsošanu.

Arī deputāts Imants Jānis Bekešs (PLL) nebija priecīgs par žurnālistu klātbūtni sēžu zālē, norādot, ka tā esot apgrūtinoša un reizēm pat uz deputātu galda nokrītot kāda kamera vai objektīvs.

Komisija nolēma, ka sagatavos vēstuli par šo problēmu un ar to vērsīsies Saeimas Prezidijā. Šo lēmumu atbalstīja deputāti Klaužs, Orlovs un Bekešs, savukārt Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) atturējās.


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA