Alma, Annemarija |Svētdiena 25. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » CSI2W-Rīga: Sestdien labākie no Latvijas K.Neretnieks un Ģ.Bricis
  • LetaDEAC

CSI2W-Rīga: Sestdien labākie no Latvijas K.Neretnieks un Ģ.Bricis 

udekull.jpg

Sestdien, 23. jūlijā Rīgā, sporta centrā Kleisti tika aizvadīta otrā diena Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma sacensībās jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā – CSI2*-W/CSIYH1*. Startēja vairāk nekā 50 sportisti ar 120 zirgiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Zviedrijas un Īrijas. Otrās dienas programmā bija iekļauti trīs PK sacensību maršruti.

Sestdien uzvaras PK maršrutos guva:

Nr. 4, šķēršļu augstums līdz 125/130 cm, sacensības ar handikapu, 6/7 g. v. zirgiem – Lukašs Vasiļevskis ar Conner (Polija);

Nr. 5, šķēršļu augstums līdz 140 cm, akumulācijas sacensības uz laiku ar džokeri – Aleksandrs Beļehovs ar Liding Light (Krievija);

Nr. 6, šķēršļu augstums līdz 140 cm, ar vienu pārlekšanu uz laiku –Andress Udekulls ar Ex-Calibur (Igaunija).

Labākie no Latvijas sportistiem, kuri iekļuva apbalvoto skaitā, bija Kristaps Neretnieks ar Chicos Son un Ģirts Bricis ar Chandra H. Viņi izcīnīja sestās vietas attiecīgi maršrutos nr. 4 un 5. 


Ģirts Bricis distancē

 

Sestdienas augstākā maršruta uzvarētājs Andress Udekulls no Igaunijas:

- Maršruts bija tehniski sarežģīts, un tāds bija vajadzīgs, lai mēs sagatavotos sacensību galvenajam konkūram. Tie bija reāli 140 cm augsti šķēršļi. Prieks, ka mans zirgs šobrīd ir ļoti labā formā, un man izdevās „nogriezt” visus līkumus pa īsāko trajektoriju, tāpēc guvu uzvaru. Pirms pārlekšanas, protams, nedomāju par to, kurš varētu uzvarēt, jo vajadzēja koncentrēties startam. Taču, nepārprotami, galvenās uzvaras pretendentes bija dāmas – Krievijas pārstāves Natālija Simonija un Olga Čečina un Igaunijas sportiste Ketlina Helēna Sehvere. Viņām ir ļoti labi zirgi un arī pašas ir prasmīgas jātnieces.

Ārzemju tiesnesis Tonijs Kaumans no Igaunijas:

- Cilvēki, kuri organizē šīs sacensības, dara visu iespējamo, kas ir katra dienesta kompetencē. Tikai, un tas ir saprotams, dažas ieceres traucē realizēt ekonomiskie apstākļi, kā arī pie mums. Taču visa sacensību komanda strādā no sirds un ar dvēseli. Īpaši varētu uzteikt svinīgās apbalvošanas ceremonijas, – ar kausiem, rozetēm, ziediem, kurās piedalās rīcības komitejas un sponsoru pārstāvji, un tām sekojošo goda apli. Domāju, ka skatītājiem tas ir interesanti un arī svarīgi, jo rāda šī sporta veida tradīcijas pasaulē. Labs ir sacīkšu laukums, to palīdzēja „atsvaidzināt” lietus naktī gan pirms pirmās, gan otrās dienas sacensībām. Ērts un plašs ir arī laukums iesildei pirms starta, kam liela nozīme.

Šīm sacensībām Starptautiskās Jātnieku federācijas (FEI) nozīmētā ārzemju tiesneša Tonija Kaumana teikto apliecina ne tikai ar tiešo sacensību sarīkošanu saistīto dienestu (tiesnešu kolēģijas, sekretariāta) darbs. Par dažām no šīm aktivitātēm. Tradicionāls, bet atkal atjaunināts un lielisks bija figurālās jāšanas paraugdemonstrējums, ko ar Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas audzēknēm iestudējusi Kristīna Rozīte. Cits priekšnesums rādīja to, ka vismeistarīgākajiem jātniekiem aug sparīga maiņa – četras meitenes no sporta kluba Princis izjāja laukumā ar dažāda auguma ponijiem un rādīja gan vadības prasmes, gan šķēršļu pārvarēšanas iemaņas. Bet Latvijas Jātnieku federācijas sacensību dīdžejs Leo rūpējās par lielisku apskaņošanu, tajā skaitā, katras viesu valsts jātnieka starta fonā atskaņojot tieši tās valodā dziedātas melodijas. Bet pavisam negaidīts bija maršrutu sastādītāju palīgu komandas demonstrējums, atraktīvi pārbūvējot šķēršļus – ar dejiskiem un pat mazliet akrobātiskiem elementiem.

Maršrutu sastādītāja asistents Ivo Miķelsons no Latvijas:

- Mūsu maršrutu sastādītāju palīgu komanda, kas šosezon nostiprinājusies pastāvīgā sastāvā un strādā ar milzīgu entuziasmu, centās pārsteigt skatītājus. Vienā no maršrutiem tika veikta šķēršļu pārbūve demonstrējuma veidā ar mūziku un speciāli izdomātām un saskaņotām kustībām. Šķiet, arī tas izklaidē skatītājus. Pirmo reizi šāds priekšnesums tika izmēģināts sacensībās Lietuvā, kur bijām uzaicināti strādāt. Redzējām, ka tas rada publikas atsaucību, un jaunieši mēģināja to panākt arī tagad. Svētdien kādā no „mazajiem” maršrutiem šo demonstrējumu arī atkārtosim.

Sacensības turpināsies svētdien no pulksten 10. Galvenais maršruts Grand Prix Rīga ar 160 cm augstiem šķēršļiem sāksies pulksten 16. Tā rezultāti labākajiem dos kvalifikācijas punktus gan PK Centrāleiropas līgas kopvērtējuma tabulā, gan pasaules labāko konkūra jātnieku Rolex reitingā, gan potenciālai līdzdalībai Londonas 2012. gada olimpiskajās spēlēs.

Skatītājiem noorganizēta plaša atpūtas un izklaides programma. Uzstāsies dziedātājs Normunds Rutulis, būs vērojams Rolanda Šteinberga un Ievas Kemleres deju priekšnesums, kā arī jāšanas paraugdemonstrējumi dažādās disciplīnās. Darbojas atrakcijas visai ģimenei, un kafejnīcas, notiek vizināšanās ar zirgiem un ponijiem.

Ieeja Kleistu sacensību arēnā – bez maksas.

LJF Preses dienests, Dace Millere.  Foto: Māris Millers  


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA