Alvīne |Sestdiena 16. Decembris 2017
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » Baltijas Kausa pajūgu braukšanā otrajā posmā uzvar Almutis Raila
  • LetaDEAC

Baltijas Kausa pajūgu braukšanā otrajā posmā uzvar Almutis Raila 

Pajugubrauksana.com informācija

PictureBaltijas kauss, 2010 Foto: Pajugubrauksana.com

Pajūgu braukšanas sacensību sezonā šobrīd iestājies tās nosacīts klusums. Saimniecībās pilnā sparā rit siena laiks, taču tam pa vidu tomēr norisinās darbs pie zirgu sagatavošanas sacensībām, jo tuvojas virkne sacensību – jau šajā nedēļas nogalē 23.-24.jūlijā Baltijas kausa 2.posms – Lietuvas etaps, kas kā zināms ir viens nogrūtākajiem, pat ja ne pats grūtākais šosezon. Viļņas pievārtes pauguri A.Raila saimniecībā  ir likuši smagi svīst pilnīgi visiem dalībniekiem.

Par Baltijas kausa 2.posma uzvarētāju kļuvis Almutis Raila/Elena Railiene ar zirgu Bondas (84.31 soda punkti). Otrajā vietā Marko Sarmaharju no Somijas (88.20 soda punkti), trešajā vietā – Alicija Chodkiewicz no Polijas (103.20 soda punkti)
Latvijas pārstāvji ierindojas attiecīgi   4.vietā  Dace Stūre (114.31 soda punkti), 5.vietā – Zane Brauere (117.50 soda punkti).
Zirgu vienjūgu konkurencē kopā stratē 7 dalībnieki.
Zirgu divjūgu klasē kopā startēja 4 dalībnieki. Par uzvarētāju kļuvis lietuvietis Almutis Raila.
Dzintras Blūmas vadītais divjūgs četru dalībnieku konkurencē ierindojas 3.vietā. Viens divjūgs tika izslēgts.
Poniju vienjūgu klasē labākais bija Jonas Uzsilaitis no Lietuvas.
Poniju divjūgu klasē uzvaru izcīnija Heidi Sinda no Somijas.

Rezultāti A+B+C
Manēžas braukšana
Maratons


Stāsta sacensību dalībniece Zane Brauere: ” Esam gandarīti  un priecīgi par savu sniegumu un iegūto rezultātu šajā ''Baltijas kausa 2011'' posmā Lietuvā. Sacensības mūsu ekipāžai patika un arī likās labs organizatoriskais līmenis. Es kā dalībnieks varēju sajust atšķirību starp maratona distancēm un konusu maršrutiem, kurus braucām Igaunijā un Lietuvā. Attiecīgi Igaunijā pie maršruta strādāja Somijas pārstāvis , bet Lietuvā – Polijas starptautiskas klases tiesnesis un maršruta sastādītājs Tadeušs Kodzs. Man labāk patika Tadeuša Kodza variants, jo viņš sastādot maratona distanci un konusu maršrutu, bija ņēmis vērā šādus kritērijus:
 - zirgu vecumu, 
 - dalībnieku sacensību pieredzi,
 -vienjūgu skaitu lielajos zirgos un poniju klasēs+ viens Šetlandes poniju divjūgs,
 -divjūgi lielo zirgu un poniju klasēs,
  – paredzētais sacensību līmenis- šoreiz starptautisks.
Kad finišējām maratona distanci, ne mūsu , ne arī kādas citas ekipāžas zirgi nebija pilnībā iztērējuši savus spēkus . Pēc sarunas ar pašu maršruta sastādītāju, uzzināju, ka tas arī ir bijis viņa galvenais uzdevums- dalīniekiem jāparāda savs labākais sniegums, bet zirgi nedrīkst justies pārguruši.
Liels prieks un gandarījums, ka visas Latvijas ekipāžas no Lietuvas atgriezās mājās ar godalgotajām vietām un kausiem, kuri izcīnīti ''Baltijas kausa 2011'' reitinga vērtējumā. Vienjūgu klasē 2. vieta Dacei Stūrei, Kārlim Stūrim, 3. vieta Zanei Brauerei, Eduardam Krūmiņam, bet divjūgi 2.vieta Dzintra Blūma, Guntis Priede.”


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA