Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Pajugubrauksana.com: Noslēdzies LJF kauss 2011 pajūgu braukšanā
  • LetaDEAC

Pajugubrauksana.com: Noslēdzies LJF kauss 2011 pajūgu braukšanā 

Pajugubrauksana.com informācija


Laikā, kad Lipicā dāniete Kristina Klindta izcīnīja šī gada  Pasaules čempiona titulu poniju vienjūgu klasē un kad Kleistos sezonu noslēdza iejādes disciplīnas sportisti un par pēdējiem LJF kausa ieskaites punktiem cīnījās konkūristi, Paplakas pusē “Stiebriņos” notika pēdējās šīs sezonas sacensības pajūgu braukšanā. 
PictureFoto: Pajugubrauksana.com

Dalību noslēdzošajā LJF kausa izcīņas posmā bija pieteikuši četras zirgu ekipāžas un trīs poniju ekipāžas, no kurām viens bija divjūgs. Līdztekus LJF kausa konkurences sacensībām notika Priekules kauss, kur trīs dalībnieki sacentās jaunzirgu konkurencē (to skaitā viens divjūgs) un vienīgā amatieru klases dalībiece bija Renāte Sproģe ar Seriālu.  Sacensību programma šoreiz  paredzēja divu dienu sacensības. Pirmā sacensību daļa – maratons – notika sestdienas pēcpusdienā. Kopumā dalībnieki veica gandrīz 10,5 km garu maratona distanci, kuras ietvaros bija jāizbrauc pieci šķēršļi.

Sacensības mierīgi ritēja savu gaitu, līdz otrajā šķērslī iespaidīgu kritienu piedzīvoja komanda ar trešo starta numuru – Anda Pavlovska vadītais pajūgs izvēlējās neatbilstošu šķēršļa vārtu izbraukšanas trajektoriju, un, kā tautā saka, “aizgāja pa pieskari”. Par laimi ne zirgs, ne braucēji šajā negadījumā nopietni necieta, taču nobīties paspēja gan paši dalībnieki, gan pārējie sportisti, gan arī skatītāji, kuri, diemžēl, nebija ieradušies kuplā skaitā. Saprotams, ka sportists pieņēma lēmumu sacensības neturpināt.  Interesanti, ka tieši šis šķērslis pagājušajā gadā pārbaudīja arī līdz šim veiklāko un ātrāko maratona zirgu Dukāts ar braucēju Natāliju Dreimani, kura tieši pirms gada piedzīvoja līdzīgu kritienu. Ko varam mācīties? Jāizvēlas atbilstošs ātrums neatbilstoša seguma šķērslim. Pirmo reizi Latvijas pajūgu braukšanas vēsturē sacensību Galvenais Tiesnesis, konsultējoties ar veterinārārstu, no sacensībām izslēdza dalībnieku, kura zirgam pēc maratona A posma bija neatbilstošs veselības stāvoklis. Tā bija vienīgā amatieru klases dalībniece Renāte Sproģe ar Seriālu. Gribētu tomēr mudināt dalībniekus turpmāk kritiski izvērtēt savu zirgu veselības stāvokli, pirms pieteikt zirgus tik sarežģītam un grūtam sacensību veidam kā pajūgu braukšana. Ar nepilna viena punkta starpību pirmajā vietā pēc maratona sacensībām ierindojās D. Stūres ekipāža, aiz sevis atstājot Dz. Blūmas vadīto komandu. Trešais rezultāts G. Priedem ar Danu


Arī jaunzirgu konkurencē veiksmīgākā bija D. Stūres ekipāža ar Gataro priekšgalā. Otrajā vietā Dz. Blūma ar Riccu.


Svētdien dalībnieki veica konusu šķēršļu maršrutu, kur LJF zirgu konkurencē uzvarēja D. Stūre ar Hipiju, otrajā vietā Dz. Blūma ar Gaiziņu. No sacensībām izslēdza G. Priedes un Dana komandu.  Jaunzirgu maršrutā vietu izkārtojums pēc soda punktu apkopošanas nemainījās. Poniju klasē uzvarēja Dz. Blūma ar Mikiju, otrajā vietā R. Sproģe ar Karolīnu. Dz. Blūma ar poniju divjūgu Čips un Deils no sacensībām izstājās. 


Priecē, ka pajūgu braucēju tiesnešu pulkam pievienojusies Irēna Gavilovska, kura šajā sacensību sezonā veiksmīgi strādājusi arī citās sacensībās. Irēnai tiesneša darbā palīdz viņas ģimene. 


Jāuzteic arī Ata Gūtmaņa ieguldītais darbs – latviešu valodā izveidota punktu aprēķināšanas programma, kura arvien tiek uzlabota un papildināta (un, starp citu, bez maksas lejuplādējama www.ponijs.lv ikvienam interesentam), ar kuras palīdzību šajās, un arī citās šīs sezonas sacensībās, veikli un bez kļūdām tika aprēķināti rezultāti. Tas viennozīmīgi ir solis tālākai šī sporta veida attīstībai Latvijā. 


Stāsta sacensību Galvenā Tiesnese Irēna Gavilovska: “Šī gada 24 – 25. septembrī Priekules novada, Virgas pagasta „Stiebriņos” notika LJF kausa pajūgu braukšanas sacensību IV posms un Priekules novada domes kausa izcīņas sacensības jaunzirgu un amatieru vienjūgu klasēs. Sacensībās piedalījās 5 braucēji ar 11 ekipāžām. Īpaši spraigi risinājās sacensības zirgu vienjūgu klasē, kā arī jaunzirgu klasē. Sportiskā veiksme šoreiz uzsmaidīja dāmu vadītajām ekipāžām un Daces Stūres vadītie zirgi Hipija – zirgu vienjūgu klasē un Gatoro jaunzirgu klasē, godam nopelnīja čempionu titulus. Dzintra Blūma, savukārt, pārliecinoši ierindojās 2 vietā zirgu un jaunzirgu klasēs, kā arī izcīnīja čempiona titulu poniju klasē.


Lai arī dalībnieku skaits pajūgu braukšanā nav audzis, priecē, ka sportā ienāk jaunie zirgi, kas liecina, ka esošie sportisti gatavi turpināt iesākto.


Paldies sacensību organizatoriem un sponsoriem par ieguldījumu šo sacensību norisē. Priecē, ka maratona trasē parādās jauni un interesanti šķēršļi un trase ar katru gadu paliek interesantāka gan braucējiem, gan skatītājiem. Novēlu, tā arī turpināt uz priekšu, jo apvidus ir pateicīgs vēl vairāku interesantu šķēršļu izveidei.
Prasītos izveidot laukumu manēžas un konusu braukšanai, lai turpmāk būtu iespējams rīkot visas 3 paredzētās pajūgu braukšanas sacensību disciplīnas. Izmantojot piemērotu laukumu konusu brukšanā, ekipāžu tehniskais sniegums šajā disciplīnā būtu labāks.


Arī organizatoriskā ziņā vēl ir izaugsmes iespējas.
„Stiebriņos” tiešām daudz kas ir padarīts un sakārtots, lai varētu organizēt sacensības un atliek vien novēlēt izturību, nezaudēt darba sparu un, protams, atrast arī atsaucīgus sponsorus, lai turpinātu iesākto.”

 
Rezultāti

LJF kauss IV posms
Zirgi
1.v. D. Stūre, M. Stūris Hipija, 67.88 soda punkti
2.v. Dz. Blūma, A. Spirģis Gaiziņš, 71.86 soda punkti
G. Priede, S. Daukante Dans izsl.
A. Pavlovskis, K. Caune, Abats izst.

Poniji
1.v.Dz. Blūma, A. Spirģis Mikijs, 25.02 soda punkti
2.v. R. Sproģe, A. Spirģis Karolīna, 88.38 soda punkti

Priekules novada kauss jaunzirgiem
1.v. D. Stūre, M. Stūris Gataro, 39.20 soda punkti
2.v. Dz. Blūma, A. Spirģis Ricca, 59.35 soda punkti
G. Priede, S. Daukante Gulivers,/Gvineja izsl.
R. Sproģe, A. Spirģis, Seriāls izsl.

LJF kauss pajūgu braukšanā 2011 kopvērtējums
1.v. D. Stūre, Hipija 39 punkti
2.v. Z. Brauere, Orkāns 21 punkti
3. v. Dz. Blūma, Gaiziņš 19 punkti
4.v. A. Pavlovskis, Viskijs/Abats 18 punkti
5.v. S. Freimane, Samurajs 8 punkti
5 v. G. Priede, Dans 8 punkti

 Fotogrāfiju galerija
Rezultāti


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA