Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » Jaroslavļas aviokatastrofu izraisījusi apkalpes kļūda
  • LetaDEAC

Jaroslavļas aviokatastrofu izraisījusi apkalpes kļūda 

leta-logo.gif

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

LETA–LENTA.RU. Jaroslavļas aviokatastrofu, kurā dzīvību zaudēja Kontinentālās Hokeja līgas komanda “Lokomotiv”, arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš, izraisīja apkalpes kļūdainās darbības, secinājusi Starpvalstu Aviācijas komiteja (MAK).

Avarējušā lainera “Jak-42″ piloti lidmašīnas ieskriešanās laikā tieši pirms pacelšanās kļūdas pēc nospieduši bremzes pedāļus, konstatējuši izmeklētāji.

Kaut kas tāds bijis iespējams vienīgi tad, ja “pilota kājas uz pedāļa novietotas nepareizi un atrodas uz bremzēšanas laukumiem”, sacīja MAK tehniskās komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Morozovs. Turklāt pilots varējis arī nepamanīt, ka ir nospiedis pedāli.

Nospiest bremzi varēja kā apkalpes komandieris, tā otrais pilots, kas atradies kāda medicīniska preparāta negatīvā ietekmē.

Apkalpe nav izskatījusi variantu par pacelšanās manevra pārtraukšanu, kas varētu novērst katastrofu.

“Šādu kļūdu varēja pieļaut gan komandieris Andrejs Solomencevs, gan otrais pilots Igors Ževeļovs, kurš iepriekš regulāri lidoja ar “Jak-40″ markas lidmašīnām, bet “Jak-42″ kontroli tikai sāka apgūt,” piebilda Morozovs.

Kā ziņots, izmeklēšana atklāja, ka bremzēšana pacelšanās laikā nav nemaz tik reta parādība starp “Jak-42″ apkalpes locekļiem, kas nosūtīti uz jauno modeli no “Jak-40″ markas lidmašīnām.

Jau vēstīts, ka 7.septembrī neilgi pēc pacelšanās avarēja “Jak-42″ markas lidmašīna, kurā atradās visa “Lokomotiv” komanda.

Lidmašīnā atradās 45 pasažieri, 43 no tiem gāja bojā katastrofas vietā, tostarp arī Skrastiņš. Izdzīvoja vienīgi borta inženieris Aleksandrs Sizovs un Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs, kurš gan pēc piecas dienas ilgas cīņas par dzīvību slimnīcā mira.


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA