Eleonora, Ariadne |Trešdiena 21. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LJF Gada balvu jāšanas sportā pasniegšana jau sestdien
  • LetaDEAC

LJF Gada balvu jāšanas sportā pasniegšana jau sestdien 

Latvijas Jātnieku federācija apkopojusi tradicionālā konkursa Latvijas labākais jātnieks 2011. gada rezultātus vairākās nominācijās un noteikusi Gada balvas ieguvējus.


Konkurss Latvijas labākais jātnieks risinās visu gadu un nosaka labākos sportistus vairākās vecuma, meistarības un starta grupās. Tiek vērtēti rezultāti gan LJF ieskaites sacensībās, gan arī starptautiskie starti – pieaugušo konkurencē.


Konkūrā un iejādē balvas tiks pasniegtas trim labākajiem pieaugušo konkurencē, jaunajiem jātniekiem līdz 21 gada vecumam, junioriem līdz 18 gadu vecumam un bērniem līdz 16 gadu vecumam. Savukārt amatieriem vērtējums veikts divās grupās, atkarībā no maršrutu augstuma, ko sacensībās veic sportisti (sarežģītākās distances ir otrās grupas amatieriem). Poniju jāšanā dalījumu divās grupās nosaka tas, ar cik lielu zirgu sportists startē – pirmajā grupā to augums skaustā paredzēts līdz 128 cm, otrajā grupā līdz 148 cm. Pajūgu braukšanā rezultāti tika vērtēti trīs pajūgu klasē. Bet paralimpiskajā iejādē balvu ieguvēji noteikti, vērtējot gan rezultātus, gan dalībnieku aktivitāti.


Gada balvu par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā šogad nolemts pasniegt Astrīdai Orlovai un Modrim Pētersonam.


Astrīda Orlova kā aktīva sportiste konkūra disciplīnā Latvijā startējusi visilgāk, bet tagad ir trenere, kā arī zirgaudzētāja un 68 gadu vecumā joprojām katru dienu kāpj zirgā. Viņas meita Sintija Orlova pirms vairākiem gadiem bijusi viena no labākajām valsts konkūristēm. Abas kopā strādā savā ģimenes privātuzņēmumā Valmierā, Kocēnos.


Modris Pētersons ir SIA Princis līdzīpašnieks un darbojas Ozolnieku novadā, audzējot zirgus un vadot ģimenes uzņēmuma saimniecisko darbību. Viņš pazīstams arī kā atraktīvs sacensību komentētājs, kādreizējais tiesnesis un treneris. Savus padomus sportistiem labprāt sniedz joprojām.


Pirmo reizi Gada balva tiks pasniegta arī labākajiem Latvijas šķirnes jaunzirgu audzētājiem – konkūrā SIA Zirgaudzētavai Burtnieki (zirgs Algebra) un iejādē SIA Trīs Vītolu staļļiem (Londilio). Cerams, ka šādas balvas iedibināšana pievērsīs lielāku uzmanību vietējās zirgu šķirnes audzētāju panākumiem un veicinās viņu darbību.


Sagatavoja LJF Preses dienests


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA