Zane, Zuzanna |Pirmdiena 19. Februāris 2018
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » No 1.janvāra pārtrauc darbību Igaunijas vadošais jāšanas sporta klubs
  • LetaDEAC

No 1.janvāra pārtrauc darbību Igaunijas vadošais jāšanas sporta klubs 

No 2012.gada 1.janvāra savu darbību pārtrauc Igaunijas vadošais jāšanas sporta klubs Parkuur. Klubs ir dibināts 2001.gadā.

Ka Elittesport.lv pastāstīja Parkuur prezidents un starptautiskais konkūra tiesnesis Hilars Talts, lēmums par kluba slēgšanu nav bijis pieņemts spontāni. Pārrunas ar valdes locekļiem un kluba biedriem bijušas jau agrāk, taču neviens neesot vēlējies uzņemties kluba turpmāko vadību gadījumā, ja tā prezidents noliek savas pilnvaras.

hilar.jpg 

Kādi ir Parkuur dibināšanas motīvi?

Pirms vairāk nekā desmit gadiem Igaunijas Jātnieku federācija izstrādāja noteikumus, kas paredz, ka ikvienam jātniekam jābūt kāda sporta kluba biedram. Nodibinājām Parkuur. Ar laiku kluba biedru skaits ļoti pieauga.

Kas ir jāšanas sporta klubu darbības pamatā?

Parasti kādu klubu dibina domu biedru grupa, kurus apvieno kopīgas intereses un vienoti darbības principi. Uzskatu, ja reiz šie cilvēki ir dibinājuši organizāciju, tad tajā līdzvērtīgi ir jādarbojas visiem biedriem.

Kā ir ar Parkuur?

Parkuur ir bijis “virtuāls”. Mums nebija savas bāzes vietas un savu treneru. Ar laiku biedru skaits bija tik liels, ka nespējām visus aptvert. Kluba organizētajos gada noslēguma pasākumos vidēji no 200 biedriem ieradās tikai nedaudzi. Lielai daļai biedru pat nebija interese par Parkuur darbību.

Bet Parkuur ir aizvadīto gadu līderis Igaunijā rezultātu ziņā!

Jā, un tālāk? Ko tie rezultāti globālākā mērogā dod klubam? Būt par vadošo vairākus gadus pēc kārtas rezultātos vēl neko nenozīmē.

Un tad nolēmāt slēgt Parkuur?

Es, kā kluba prezidents, vairākkārtīgi aicināju Parkuur biedrus uzņemties tā vadību, jo pats sāku vairāk nodarboties ar sacensību tiesāšanu un dažādām starptautiskām lietām. Neviens nevēlējās uzņemties atbildību un kluba darbības menedžēšanu, līdz ar to, pazuda jēga vienkārši turēt šo juridisko formu.

Kādas ir nākotnes ieceres?

Turpināšu sadarbību ar vairākiem sportistiem. Tiesāšu un organizēšu sacensības. Plāni, kas saistīti ar zirgiem, paliek.


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA