Alvīne |Sestdiena 16. Decembris 2017
Sadaļa: Home » PASAULĒ » Eiropa plāno glābt savus Olimpiskos zirgus
  • LetaDEAC

Eiropa plāno glābt savus Olimpiskos zirgus 

2012.gada Olimpiskās spēles kļuva par iemeslu daudzu talantīgu konkūra zirgu “aizplūšanai” no Eiropas. Šis fakts satraucis virkni pasaulē ietekmīgu cilvēku.

Kādreizējais Beļģijas Olimpiskais jātnieks Ludo Filiperts nācis klajā ar īpašu “Beļģijas sporta zirgu glābšanas” plānu. Jātnieks atzīst, ka pēdējā laikā pārāk daudz labu Beļģijas šķirnes sporta zirgu tikuši izvesti no Beļģijas. Zirgi nonākuši Katarā, Arābu Emirātos, Kanādā, Austrālijā, Ukrainā u.c. Jaunais Filiperta plāns paredz divpadsmit zirgu (vecumā no 5 – 9 gadiem) atrašanu un trenēšanu 2016.gada Olimpiskajām spēlēm. Līdzīgu plānveida shēmu radījusi arī Holande. Tieši Holandes, Vācijas un Beļģijas šķirņu dzīvnieki ir pasaulē talantīgākie sporta zirgi.

Kā ziņots, Ludo Filiperta leģendārais ērzelis Darco ir viens no vadošajiem konkūra zirgu radītājiem pasaulē.

Neskatoties uz to, ka FEI vēlas paplašināt jāšanas sportu pasaulē, Olimpiskajās spēlēs drīkst piedalīties tikai 75 konkūra zirgi. Brazīlijas, Āzijas, Saūda Arābijas un Latīņamerikas straujā iekļaušanās konkūra disciplīnā, apdraud Eiropas rezultātus Olimpiādē. Minētās valstis jau iegādājušās Eiropas labākos zirgus.

Pirms neilga laika arī šveicietis Markuss Fukss jau atteicies no Itālijas konkūra komandas trenēšanas tieši laba zirgu “materiāla” trūkuma dēļ. Itālijas talantīgākie zirgi arī ir tikuši pārdoti uz Arābu Emirātiem.


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA