Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Santa Maspāne Floridā jāj Hunter stilā un dalās iespaidos par darbu ASV
  • LetaDEAC

Santa Maspāne Floridā jāj Hunter stilā un dalās iespaidos par darbu ASV 

santa.jpg

Speciāli Elittesport.lv stāsta 24 gadus jaunā latviete Santa Maspāne:

Sveicināti Latvijā!

Jau divus mēnešus no Vācijas esmu pārcēlusies strādāt uz Floridu, Velingtonu. Vācijā nostrādāju kopā 4 gadus, pabeidzu Jāšanas skolu un vēlējos pamēģināt kaut ko savādāku.

Floridā strādāju Stellar Equestrian stallī, kur galvenā darbības joma ir Hunter stila jāšana. Droši vien, ka Latvijā daudzi par Hunter nebūs dzirdējuši, jo Eiropā šāda jāšanas novirziena nav. Hunter zirgiem nav jālec augstāk par 120-130 cm. Šķēršļi ir veidoti dabiski, izmantojot koku, puķes un zāles elementus.

Hunteristiem galvenais uzsvars tiek likts uz zirga brīvību. Augstākās atzīmes iegūst tas zirgs, kuram ir labākas kustības, labākais lēciens un maršruts tiek viekts vienā ritmā. Zirgs nedrīkst būt “savākts”, jātniekam jājāj ar garākām pavadām nekā pierasts konkūrā. Lecienā zirgam jāatdod maksimāli daudz pavadas, lai zirgs var parādit savu dabisko lēcienu.

Interesanti ir arī tas, ka zirgs nedrīkst lekt augstāk, nekā stāv šķēršļa augšējā kārtiņa. Visam ir jāizskatās dabiski.

santa_maspane.png

Sākums Amerikā nebija viegls, jo, atbraucot uz šejieni, man vajadzēja sākt visu no jauna un sevi pierādīt. Sākumā, paralēli jāšanai, arī tīrīju būdas, kopu zirgus utt. Ja, atbraucot uz ASV, pirmajās dienās varēju jāt 3 zirgus, tad uz doto brīdi manā pārraudzībā ir 11 zirgi un 3 palīgi.

Katram te ir savs darbs. Mans darbs ir gatavot zirgus sacensībām – iejādes darbs un lekšana. Sacensībās ar Hunter zirgiem lec Jimmy Torano (www.jetshowstables.net), kurš ir vairāku lielu konkūra sacensību uzvarētājs, viņš ir startējis arī CHIO Aachen.

Stallī ir arī konkūra zirgi, ar kuriem lec Todd Minikus (www.toddminikusltd.com) - vairāku Grand Prix uzvarētājs. Šobrīd man ir viens sacensību zirgs - 10gadīgs Īrijas šķirnes zirgs.

Pagājušajā nedēļā aizvadīju savas pirmās sacensības 115-120 cm klasē un finišēju ar rozeti. Man ir divi treneri – Hunter zirgiem Stuart Moran, bet konkūrā David Raposa (http://www.davidraposasales.com ), kurš agrāk pārstāvēja ASV komandu. Te iegūtā pieredze ir vienkārši neaprakstāma! Pārsvarā viss ir balstīts uz veterināriju.

Arī jāšanas ziņā var ļoti daudz mācīties. Ja Vācijā jāšanā tiek izmantots vairāk spēka, tad te viss tiek balstīts uz brīvību. Pēdējā treniņā pie Davida bija ļoti nepierasti, kad pie 140 cm augstiem šķēršļiem viņš teica, lai pirms leciena vienkārši met nos pavadas. Pēc 4 Vācijā pavadītiem gadiem, tā ir ļoti nepierasta, dīvaina sajūta, ka zirgam atļauj vienkārši pašam lekt. Atšķirība ir tāda, ka Vācijā strādāju tirgoņu stallī, kur zirgi bija ļoti dažādi. Arī nostājušies zirgi bija jāpārdod. Bieži pie tirgoņiem nonāk absolūti nederīgi lekšanai zirgi, taču arī tie ir jāpārdod.

Uz ASV atceļo vieni no labākajiem zirgiem Eiropā. Esmu priecīga, ka man tika dota iespēja atbraukt uz ASV un strādāt kopā labākajiem Amerikas jātniekiem un trenēties pie tik labiem treneriem.

Mani nākotnes plāni vizmaz kādu brīdi saistās ar Ameriku. Aprīļa vidū lidošu atpakaļ uz Latviju, lai nokārtotu vīzu ilgākam laikam, un tad, pēc iespējas ātrāk atgriezīšos atpakaļ ASV. Vasarā mēs “bāzēsimies” Ņujorkā, kur atrodas stallis ar 20 zirgiem. Stallī ir atsevišķs jātnieks, kurš gatavo mājās palikušos zirgus, kamēr mēs braukāsim apkārt pa sacensībām. Tiek plānots Eiropā iepirkt vairākus zirgus, kuri būs domāti tirgošanai Amerikā, un tas būs mans darbības lauks - gatavot tos pārdošanai un prezentēt sacensībās.

Paralēli strādāšanai stallī, mēģinām kopā ar Tiju Alīsi ieinteresēt amerikāņus ar Latvijas zirgiem. Uz doto brīdi viss izskatās pozitīvi, un viņi izrāda interesi iegriezties Baltijas valstīs lai veiktu zirgu iegādi.

Paldies elittesport.lv par doto iespēju “aizceļotājiem” vienmēr izlasīt jaunumus par mājām, jo, lai cik tālu mēs arī būtu, sirdī vienmēr būsim mājās – Latvijā!


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA