Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LJF: Noslēdzies LR Ziemas čempionāts iejādē
  • LetaDEAC

LJF: Noslēdzies LR Ziemas čempionāts iejādē 

airisa_lielceri_m_m.jpg

Sestdien, 31. martā Peneļu ģimenei piederošās zemnieku saimniecības Lielceri manēžā Jaunmārupē notika Latvijas Jātnieku federācijas organizētā Latvijas Ziemas čempionāta trešā posma sacensības iejādē. Tika pasniegtas medaļas, rozetes, diplomi un kausi piecās nominācijās. Pieaugušo konkurencē kopvērtējumā par Latvijas čempioni kļuva Airisa Penele ar Ravelu (SK Lielceri), otro vietu izcīnīja Kristīna Rozīte ar Brodoru (LLU SK), bet trešais labākais rezultāts – Jūlijai Tkačovai ar Orfeju (JSK Ambers).

Galvenā cīņa pieaugušo konkurencē risinājās pēc šo sacensību programmā sarežģītākās Vidējās balvas nr. 2 shēmas. Šajā posmā tajā uzvarēja sacensību saimniece – Airisa Penele ar Ravelu – 68,95%, otrā bija Kristīna Rozīte ar Brodoru – 65,09%.

Citās shēmās uzvarēja: Mazā balva – Agnese Kukaine ar Double Power (JSK Temperaments) 64,56%; jaunie jātnieki – Agnese Rituma ar Līviju (SK Reiteri) 56,14%; juniori – Aiga Silavniece ar Londy Light (SK Temperaments) 64,30%; bērni – Jūlija Ezīte ar Hiltonu (Rīgas JSK) 65,78%; shēma III – Linda Josta ar Chambermaid (JSK Sport de Lux) 61,14%; shēma II – Gundega Krīgere ar Landross (JSK Temperaments) 66,96%; shēma II, amatieri – Aija Patmalniece ar Monte Kristo (LJAA) 60,72%; shēma I, amatieri – Daiga Gavare ar Kastilio (SK Lielceri) 62,41%; shēma I, jaunzirgi – Daiga Gavare ar Caprioli (SK Lielceri) 65,00; shēma I, 16-18 g. v. jātnieki – Laura Penele ar Chartusch de la Grand (SK Lielceri) 63,28%.

Čempionu tituli tika izcīnīti piecās jātnieku kategorijās, vērtējot divus labākos startus no trim posmiem: pieaugušo konkurencē (pēc Vidējās balvas nr. 2 programmas), jaunajiem jātniekiem, junioriem, bērniem un amatieriem. Iespēja sacensties tika dota arī citu kategoriju jātniekiem un zirgiem, lai arī viņi labāk varētu sagatavoties gaidāmajai vasaras sezonai.

Latvijas 2012. gada Ziemas čempionāta kopvērtējums iejādē

Pieaugušie

1. Airisa Penele ar Ravelu (SK Lielceri) 137,02%

2. Kristīna Rozīte ar Brodoru (LLU SK) 130,35%

3. Jūlija Tkačova ar Orfeju (JSK Ambers) 61,58%

Mazā balva

1. Agnese Kukaine ar Double Power (JSK Temperaments) 131,31%

2. Gundega Krīgere ar Donnerwelle (JSK Temperaments) 128,16%

3. Olga Šakurova ar Pentagonu (Rīgas JSK) 124,74%

Shēma III

1. Linda Josta ar Chambermaid (Sport de Lux) 126,14%

2. Terēze Rozenberga ar Lordu (Rīgas JSK) 123,13%

3. Aleksandra Panovska ar Candiju (Rīgas JSK) 119,02%

Shēma III

1. Gundega Krīgere ar Landross (JSK Temperaments) 132,82%

2. Agnese Kukaine ar Diona Haleja (JSK Temperaments) 132,00%

3. Agnese Kukaine ar Kohinuru (JSK Temperaments) 130,88%

Shēma II – amatieri

1. Angelina Kostina ar Bondu (JSS Kleisti) 66,52%

2. Marija Jansone ar Radaru (SIA Burtnieku R) 64,02%

3. Marianna Frolova ar Betsaidu (SIA Wilde Transport) 60,81%

Shēma I – amatieri

1. Toms Pulmanis ar Pedāli (JSS Kleisti) 124,38%

2. Zane Briede ar Hilmendu (Rīgas JSK) 121,47%

3. Dagnija Ārgule ar Rigondu (SK Harmonija) 63,28%

Jaunie jātnieki

1. Agnese Rituma ar Līviju (SK Reiteri) 110,26%

2. Liāna Pelše ar Dimantu (SK Harmonija) 61,40%

3. Elza Zaķe ar Lēdiju (JSS Kleisti) 58,80%

Juniori

1. Ksenija Petrova ar Ma Cherie (JSK Dressur) 129,60%

2. Aiga Silavniece ar Londay Light (JSK Temperaments) 123,31%

3. Lollija Lukašova ar Amigo (SK Harmonija) 58,33%

Bērni

1. Jūlija Ezīte ar Hiltonu (Rīgas JSK) 132,08%

2. Sabīne Irbe ar Lavandu (Rīgas JSK) 128,36%

3. Lelde Maija Līce ar Mi Mi (JSK Kriķi) 120,15%

Latvijas Ziemas čempionāta uzvarētāja iejādē pieaugušo konkurencē Airisa Penele:

- Patiesībā man netīk startēt savās mājās, jo grūti apvienot piedalīšanos sacensībās ar to organizēšanu. Taču esmu gandarīta par tiesnešu sniegto vērtējumu, uzvaru un to, ka mans zirgs Ravels nezaudē sportisko garu un spēj lieliski veikt savu uzdevumu. Sacensības Lielceros rīkojam tāpēc, ka es ļoti labi zinu, cik ļoti sportista un zirga pieredzei ir nepieciešami starti citos apstākļos. Tie, kuri dodas uz sacensībām citās arēnās, ir ieguvēji, jo apgūst atšķirīgu pieredzi. Tie, kuri izbrauc no „savas sētas”, apliecina, ka kaut vai klusībā domā par tālāku izaugsmi, startiem vispirms kaimiņvalstīs, drīzumā – varbūt starptautiskās sacensībās. Tātad sportistam ir citāda domāšana, lielāki mērķi un vēlēšanās labāk sagatavot zirgu. Šoreiz strādāju arī kā tiesnese, un man tas patīk, jo tad var katru sportisko pāri novērtēt no cita redzes viedokļa.

Kopvērtējumā otro vietu pieaugušo sacensībās izcīnīja Kristīna Rozīte:

- Pēc iepriekšējā posma sacensībām Kleistos šodien bija grūtāk startēt. Tur jūtams lielāks plašums, te – laukums kompaktāks. Iespējams, tāpēc Brodors bija nervozāks, pieļāvām kļūdas, kuru varēja arī nebūt. Shēmas rikšu daļa bija laba, bet lēkšos tika pieļautas neprecizitātes. Zirgs pats it kā zināja, kas jādara, un kāju maiņā vienā tempā nekādi negribēja klausīt mani. Taču jebkurā gadījumā vienmēr ir patīkami ierasties uz sacensībām Lielceros. Airisa, pati būdama augstas klases sportiste, tādā pat līmenī cenšas arī noorganizēt sacensības. Labi, ka sportisti atrod iespēju doties uz sacensībām izbraukumā, ko katru reizi zirgs citos apstākļos jūtas atšķirīgi un mācās. Tas mūs arī norūda.

Mazajā balvā uzvarēja Agnese Kukaine:

- Šodien gan neizdevās ar Double Power tik labs starts kā iepriekšējā posmā, taču esmu priecīga par izcīnītajām godalgām. Vēlējos labot iepriekš pieļautās kļūdas, bet centība deva pretējo efektu. Taču man ļoti liels prieks par Aigu Silavnieci, kura ļoti labi startēja ar manu zirgu Londay Light. Viņa tagad sapratusi, ka ar to kārtīgi jāstrādā, shēma „jāizstrādā” no viena gala līdz otram, un rezultāts ir redzams.

Čempione junioru konkurencē Ksenija Petrova:

- Ar jāšanu nodarbojos jau kopš sešu gadu vecuma, taču nopietni, – kopš 13 gadiem. Tagad man ir 17. Patiesībā, par šodien un kopvērtējumā sasniegto rezultātu esmu patīkami pārsteigta, jo manam zirgam bija traumēta kāja, un tikai dienu pirms sacīkstēm treniņā izjājām pilnu shēmu. Taču mums izdevies atrast ļoti labu zirgu – 14 gadus vecā ķēvīte Ma Cherie ir draudzīga un paklausīga. Cenšamies treniņos iemācīties visu, ko spēj sniegt pieredzējušais treneris Oļegs Burkovskis, kā arī Kristīna Rozīte, ar kuru kopā strādājam.

Sacensību tiesnese Natālija Šakurova:

- Savu augsto sportisko līmeni, startējot savās mājās, īpaši labi apliecināja Airisa Penele ar Ravelu. Kristīna Rozīte ar Brodoru rādīja, ka šis tiešām ir potenciāls Lielās balvas zirgs, ko ceram jau redzēt vasarā. Taču uz perspektīvu jauno sportistu stabilu ienākšanu iejādes apritē mums vēl jāgaida.

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:

- Mazās balvas izcīņā labu un perspektīvu sniegumu demonstrēja Gundega Krīgere un Olga Šakurova. Jaunajiem sportistiem, jauniešiem un bērniem paredzētajās shēmās – arī citi jātnieki. Taču viņiem vēl ļoti daudz un pacietīgi jāstrādā savas meistarības pilnveidošanā. Vajadzīgs laiks, milzīgs darbs un tieši – pareizā laikā veikts darbs. Turklāt šobrīd notiek paaudžu maiņa mūsu jātnieku vidū, un daudzi no labākajiem jaunajiem sportistiem vēl ne tik drīz spēs sagatavoties Vidējās balvas I startiem. Taču perspektīva jūtama, un cerība vienmēr ir. Tās dēļ mēs strādājam.

Latvijas Jātnieku federācijas ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska:

- Ļoti labi, ka Latvijas Ziemas čempionāta viens no sacensību posmiem, tāpat kā iepriekšējā gadā, atkal notiek izbraukumā – zemnieku saimniecībā Lielceri. Paldies tās saimniekiem Airisai un Mairim Peneļiem, kā arī visai komandai, kuri uzņemas šādu sacīkšu sarīkošanu, jo tas prasa lielas pūles pašā sporta bāzē, neskatoties uz to, ka galvenais organizētājs ir federācija. Tā šādos gadījumos var parūpēties par tehnisko nodrošinājumu un tiesnešiem, bet ne par praktisko – sacensību laukuma sakārtošanu, iebraukušo zirgu uzņemšanu un citām lietām. Lielceros tas notiek augstā līmenī.

Plašāka informācija LJF mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF Preses dienests, Dace Millere


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA