Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Pasaules kausa posms konkūrā Kleistos jau šonedēļ
  • LetaDEAC

Pasaules kausa posms konkūrā Kleistos jau šonedēļ 

prezidents.jpg

No 28. jūnija līdz 1. jūlijam Rīgā, sporta centrā Kleisti notiks Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā KAP Jumping Horse Show – CSI03*-W/CSIYH1* Rīga-2012. Sacīkstēs šogad startēs aptuveni 80 sportistu ar 180 zirgiem. Savu līdzdalību apstiprinājušas komandas no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas, Īrijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas, Itālijas un Latvijas.

Pasaules kausa posms Rīgā pirmoreiz notika 1992. gadā, un šogad sacīkstes svin savu 20. pastāvēšanas jubileju. Trīs pēdējos gadus pēc kārtas sacensībām FEI (Starptautiskā Jātnieku federācija) piešķīra augsto divu zvaigžņu statusu. Bet šogad Latvijas Jātnieku federācija sadarbībā ar atbalstītājiem sasniegusi vēl augstāku līmeni, un Latvijā pirmoreiz notiks trīs zvaigžņu statusa sacensības ar plašāku dalībvalstu pārstāvniecību, sarežģītāku maršrutu iekļaušanu, kā arī lielāku balvu fondu, kas kopā būs 130 000 eiro. Atsevišķi maršruti dos ieskaites punktus pasaules jātnieku reitingā – Rolex Rankings, kā arī kvalifikācijai 2013. gada Eiropas čempionātam un Pasaules kausa kopvērtējumā. Pirmoreiz Rīgā notiks Nāciju kausa izcīņas sacensības, kurās startēs komandas.

Kopā četrās dienās notiks sacensības 12 maršrutos, no kuriem galvenais būs Grand Prix Rīga ar 160 cm augstiem šķēršļiem, kas risināsies svētdien. Tikai trīs reizes sacensību galvenajā Pasaules kausa kvalifikācijas Grand Prix maršrutā Rīgā uzvarējuši Latvijas sportisti: 1993. gadā, 2001. gadā un 2009. gadā. Pagājušajā gadā galveno balvu ieguva Vladimirs Beļeckis ar zirgu Rocketman 2 no Krievijas.

Maršrutu starplaikos notiks jāšanas paraugdemonstrējumi iejādē, figurālajā jāšanā, poniju jāšanā un pajūgu braukšanā u. c. Būs atrakcijas visai ģimenei un pieejama vizināšanās ar zirgiem un ponijiem. Darbosies kafejnīcas, kā arī zirglietu un suvenīru tirdziņi.

Sacensību sākums katru dienu pulksten 11.00, 14.00 un 17.00. Nāciju kausa turnīra sākums 29. jūnijā plkst. 17, Pasaules kausa posma turnīra sākums 1. jūlijā plkst. 17.

Līdzjutēji biļetes uz sacensībām KAP Jumping Horse Show – CSIO3*-W/CSIYH1* Rīga-2012 var iegādāties Biļešu servisā.

Preses pārstāvjiem akreditācija notiks sporta centra Kleisti administrācijas ēkā sacensību dienās, uzrādot mediju pārstāvju dienesta apliecības. Uzziņas pa tālruni 26569349 (Tatjana).

 

Būsim ļoti pateicīgi par šīs informācijas paziņošanu savai auditorijai.

 

Uz tikšanos sporta centrā Kleisti – Rīgā, Kleistu ielā 75!

 

Ar cieņu – LJF prezidents Agris Blaus

 

Informāciju sagatavoja LJF Preses dienests (Dace Millere, tālr. 29117718)


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA