Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Kristaps Neretnieks PK Grand Prix Rīgā izcīna 6.vietu
  • LetaDEAC

Kristaps Neretnieks PK Grand Prix Rīgā izcīna 6.vietu 

neretnieks_bellini.jpg

Attēlā: K.Neretnieks, foto: M.Millers

Svētdien, 1. jūlijā Rīgā, sporta centrā Kleisti beidzās Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā KAP Jumping Horse Show – CSI03*-W/CSIYH1* Rīga-2012. Sacīkstēs startēja sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas, Īrijas, Somijas un Latvijas. Galvenajā sacensību maršrutā ar 160 cm augstiem šķēršļiem, kas dod punktus Pasaules kausa un prestižā Rolex konkūristu reitinga ieskaitē, uzvarēja Polijas sportists Piotrs Morštins ar zirgu Osadkowski van Halen, bet Latvijas pārstāvis Kristaps Neretnieks ar Conte Bellini izcīnīja godalgoto sesto vietu.

Sacensību ceturtās dienas pirmajā maršrutā ar 125/130 cm augstiem šķēršļiem, kurā startēja 6/7 gadus veci zirgi, pirmās trīs vietas ieguva Igaunijas sportisti: Tīts Kivisilds ar zirgu Sullivan, Katrīna Pilla ar Adolf un Urmass Rāgs ar Lord Conte. No Latvijas sportistiem labākā bija Maira Leja ar Anytime Pikabello. Viņa bija viena no desmit jātniekiem, kas pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, taču pārlekšanā, gāžot divus šķēršļus, ierindojās devītajā vietā.

Otrajā maršrutā ar līdz 150 cm augstiem šķēršļiem un džokeri uzvaru izcīnīja Mihails Safronovs ar zirgu Washington no Krievijas, otrais bija Mikalajs Karpovičs ar Grafit no Baltkrievijas, bet trešais – Urmass Rāgs ar Poncorde no Igaunijas. Labākais no Latvijas jātniekiem bija Mairis Penelis ar Progresu, kurš ieguva devīto vietu.

Galvenajā sacensību maršrutā ar 160 cm augstiem šķēršļiem, kas dod punktus Pasaules kausa un prestižā Rolex reitinga ieskaitē, startēja 39 sportiskie pāri. Taču tikai divi pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un sacentās pārlekšanā. Saīsinātajā distancē nekļūdīgs bija Polijas sportists Piotrs Morštins ar zirgu Osadkowski van Halen un izcīnīja uzvaru, bet igaunis Gunārs Kletenbergs ar Bingo gāza vienu šķērsli un ierindojās otrajā vietā. Trešā – Anna Gromzina ar Pimlico no Krievijas, kura pamatmaršrutā saņēma četrus soda punktus, bet bija ātrākā no sportistiem ar šādu rezultātu. Arī labākajam sportistam no Latvijas šajā maršrutā Kristapam Neretniekam ar Conte Bellini četri soda punkti, bet distancē pavadītā laika rezultāts viņu ierindoja godalgotajā sestajā vietā.

Labākā rezultāta īpašnieks no Latvijas sportistiem, galvenā maršruta godalgotās sestās vietas ieguvējs Kristaps Neretnieks:

– Sportistam jau vienmēr ir vēlēšanās sasniegt vairāk, ja nav izcīnīta uzvara. Taču šoreiz varu teikt, ka mēs izdarījām visu, ko spējām. Vienīgo šķērsli patiesībā iznāca gāzt nevis kļūdas dēļ, bet varu to izskaidrot ar Conte Bellini pārāk mazo pieredzi augsta ranga sacensībās, jo zirgs pirms šī šķēršļa tā kā sabijās. Taču zirgs ir ļoti spēcīgs un perspektīvs, šķiet, tam paredzama perspektīva nākotne. Esmu ļoti priecīgs par izcīnīto godalgoto vietu, jo pirmo reizi Pasaules kausa Rīgas posmā esmu tik labi nostartējis.

LJF prezidents Agris Blaus:

– Aizvadītas Pasaules kausa Rīgas posma nu jau divdesmitās, jubilejas sacensības. Ar katru gadu mēs cenšamies gan paaugstināt sacensību organizatorisko kvalitāti, gan piepulcēt spēcīgākus sportistus un zirgus, kā arī rūpēties par interesantu programmu līdzjutējiem pārtraukumos starp maršrutu norisi. Ceram, ka ar aizvadīto pasākumu būs apmierināti sportisti, komandu pārstāvji, līdzjutēji un citas iesaistītās personas, lai viņi arī nākamgad vēlētos ierasties sporta centrā Kleisti. Varam priecāties arī par sportiskajiem sasniegumiem. Ja objektīvi izvērtējam mūsu jātnieku rīcībā esošo zirgu sastāvu, sasniegti labi panākumi. Īpaši augstu vērtējama Kristapa Neretnieka izcīnītā godalgotā sestā vieta galvenajā – Pasaules kausa kvalifikācijas maršrutā. Uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis, jaunzirgu konkurencē godalgotās vietas guva Maira Leja, Aleksandrs Šakurovs un Einārs Cēsnieks. Ceram, ka tas ir ieguldījums mūsu jāšanas sporta turpmākajā attīstībā.

Pārtraukumā pirms sacensību galvenā maršruta sacīkšu arēnā notika starptautiskajā jāšanas sportā tradicionāla ceremonija. Latvijas labākā iejādes sportiste Airisa Penele ar savu zirgu Ravelu uzstājās ar lielisku paraugdemonstrējumu, tādējādi atzīmējot faktu, ka šis zirgs pārtrauc aktīvus starptautiskos startus. Ravels 18 gadu vecumā ir lieliskā formā un turpinās startēt Latvijas mēroga sacensībās, priecējot mūsu līdzjutējus. Airisa pateicās savam zirgam, ar kuru veiksmīgā sadarbībā aizvadīti 15 gadi. Savukārt LJF prezidents Agris Blaus pasniedza sportistei ziedus un pateicās par starptautiskajā arēnā ar Ravelu sasniegtajiem panākumiem.

Skatītāju atzinību un skaļus aplausus izpelnījās arī citi priekšnesumi: Latvijas Lauksaimniecības universitātes sporta kluba jātnieču figurālās maiņas demonstrējumi, sporta kluba Princis mazo jātnieku uzvedumi ar ponijiem, Kristīnas Rozītes iejādes demonstrējums ar Brodoru, kā arī pajūgu braucēju improvizētās sacensības, kur par braucēju palīgiem startēja Latvijas labākie konkūristi.

Plašāka informācija LJF mājaslapas sadaļā, kas veltīta speciāli šīm sacensībām.

Informāciju sagatavoja LJF Preses dienests, Dace Millere


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA