Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LJF: Par Latvijas Olimpiādes čempionēm jāšanas sportā kļūst Airisa Penele un Linda Ansule
  • LetaDEAC

LJF: Par Latvijas Olimpiādes čempionēm jāšanas sportā kļūst Airisa Penele un Linda Ansule 

No 6. līdz 8. jūlijam Liepājā risinās Latvijas III Olimpiāde, taču sporta veidos, kuriem nepieciešamas specifiskas sporta bāzes, sacensības notiek arī citās pilsētās. Tā olimpiādes jāšanas turnīrs sestdien tika aizvadīts sporta centrā Kleisti. Par čempionēm kļuva Airisa Penele iejādē un Linda Ansule šķēršļu pārvarēšanā.

Iejādē olimpiādes čempions tika noskaidrots brīvas izvēles programmā pēc Lielās balvas vai Vidējās balvas I shēmas, augstāku rezultātu piešķirot dalībniekiem, kuri startēja Lielajā balvā. Par čempioni kļuva Airisa Penele ar zirgu Ravels (Mārupes novads), otro vietu izcīnīja Kristīna Rozīte ar Brodoru (Jelgavas novads), trešajā vietā – Terēze Pētersone ar Kivi (Ķekavas novads).

airisa_olimp.jpg

Attēlā: A.Penele, foto: M.Millers

Latvijas Olimpiādes čempione iejādē Airisa Penele:

Esmu piedalījusies visās trijās Latvijas olimpiādēs, un esmu gandarīta, ka Ravelam izdevās izcīnīt savu trešo zelta medaļu. Klusībā uz to cerēju, bet, gūstot uzvaru, vienmēr ir prieks. Priecājos tāpat par savu vīru Mairi, kurš izcīnīja sudraba medaļu konkūrā, kā arī par meitu Lauru, kura šajās dienās piedalās starptautiskās sacensībās šķēršļu pārvarēšanā Lietuvā un jau izcīnījusi divas otrās vietas.

Konkūrā cīņa par olimpiādes uzvaru notika, summējot divu maršrutu rezultātus ātruma maršrutā ar līdz 130 cm augstiem šķēršļiem un ar 140 cm augstiem šķēršļiem un pārlekšanu. Kopvērtējumā par Latvijas Olimpiādes čempioni kļuva Linda Ansule ar Lemonu (Mārupes novads), otro vietu izcīnīja Mairis Penelis ar Progresu (Mārupes novads), bet pie bronzas godalgas tika Guntars Siliņš ar Acadio (Ropažu novads).

Latvijas Olimpiādes čempione konkūrā Linda Ansule:

Ņemot vērā to, ka Latvijas Olimpiādes sacensībās bija jāveic gan 130, gan 140 cm augsti maršruti, uzskatu, ka konkurence bija pietiekami liela un spēcīga, kurā katrs no jātniekiem bija nopietns sāncensis un varēja pretendēt uz uzvaru. Liels prieks, ka man izdevās uzvarēt. Zirgs centās un darīja visu, lai vinnētu. Laiks bija ļoti karsts, bija grūti gan sportistiem, gan zirgiem, taču tomēr tikām ar visu veiksmīgi galā!

 

Latvijas Olimpiādes sacensību galvenā tiesnese iejādē, LJF ģenerālsekretāres palīdze Anita Mangale:

Lieliski, ka Latvijā notiek šādas olimpiādes sacensības. Visā pasaulē šis ir olimpiskais gads, un arī mēs, rīkojot šīs sacensības un piedaloties tajās, varam izjust olimpisko garu. Turklāt tas ir būtiski, ka te startē novadu komandas. Tādējādi redzam, cik daudzos reģionos cilvēki nodarbojas ar jāšanas sportu, un patīkami, ka pašvaldības apzina savus sportistus un iekļauj kopējā komandā startam Latvijas Olimpiādē. Savukārt sportistiem, startējot novada komandā, ir vēl lielāka atbildība, nekā pārstāvot savu sporta klubu. Tas palielina cīņasgaru un rada vēlmi vēl labāk startēt.

Latvijas Olimpiādes programmā iekļauti 26 olimpiskie sporta veidi: airēšana, badmintons, basketbols, bokss, burāšana, cīņa, džudo, futbols, galda teniss, golfs, handbols, jāšanas sports, smaiļošana un kanoe airēšana, loka šaušana, paukošana, peldēšana, regbijs, riteņbraukšana, svarcelšana, šaušana, taekvondo, teniss, triatlons, vieglatlētika, vingrošana un volejbols. Trīs dienu laikā vairāk nekā divi tūkstoši sportisti cīnās par 228 medaļu komplektiem.

Sagatavoja LJF Preses dienests


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA