Eleonora, Ariadne |Trešdiena 21. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LJF: Noskaidroti LR čempioni iejādē
  • LetaDEAC

LJF: Noskaidroti LR čempioni iejādē 

Sporta centrā Kleisti 14. un 15. jūlijā notika Latvijas nacionālais čempionāts iejādē. Sacensības risinājās vairākās shēmās, taču valsts nacionālā čempionāta tituli tika izcīnīti četrās no tām, atbilstoši sportistu vecuma grupām. Pieaugušo konkurencē par Latvijas 2012. gada čempioni kļuva Airsa Penele ar zirgu Ravels, jaunajiem jātniekiem – Elza Zaķe ar Lēdiju, junioriem – Everita Daubure ar Heraldu un bērniem – Everita Daubure ar Donrado.

Ar labiem panākumiem startēja arī vairāki Lietuvas sportisti, taču – ārpus konkurences, atbilstoši sacensību nolikumam saņemot tikai naudas balvas, nevis Latvijas čempionāta titulus. Ļoti būtiski, ka sacensības tiesāja ārzemju tiesneses ar lielu starptautisko pieredzi – Irina Ludina no Krievijas un Kaije Kangura no Igaunijas.

Pieaugušo konkurencē Latvijas čempiona tituls tika izcīnīts brīvas izvēles programmā mūzikas pavadījumā (kīrā) pēc Lielās balvas programmas. Uzvarēja Airisa Penele ar Ravelu (z/s Lielceri), sasniedzot rezultātu 69,50%. Čempionāta sudraba medaļu izcīnīja Jūlija Tkačova ar zirgu Orfejs (JSK Ambers) – 66,00%, trešā godalga tika Kristīnai Rozītei ar Brodoru (LLU sporta klubs) – 64,29%. Jāteic gan, ka otrais labākais rezultāts bija Lietuvas sportistei Sandrai Sisojevai ar Forvater – 66,75%.

Latvijas čempione Airisa Penele:

– Liels gandarījums par uzvaru Lielās balvas kīrā, it īpaši, ja tā tika gūta ārzemju tiesnešu vērtējumā. Domāju, ka vairākiem sportistiem rezultāta skaitliskā izteiksme tagad bija zemāka, nekā parasti Latvijas mēroga sacensībās, citiem – varbūt augstāka. Daudzus no mums šīs tiesneses redz pirmo reizi, tāpēc svarīgi ieklausīties šajā vērtējumā un mācīties. Taču vēl lielāks prieks par startu Shēmā III ar manu jauno zirgu Leru, kas audzēts Preiļos, 3 Vītolu staļļos un saņēma starptautisko tiesnešu atzinību.

Jauno jātnieku sacensībās par čempioni kļuva Elza Zaķe ar zirgu Lēdija (JSS Kleisti), junioriem – Everita Daubure ar Heraldu (SK Harmonija), bērniem – Everita Daubure ar Donrado (SK Harmonija).

Vienlaikus risinājās Latvijas čempionāts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kurās piedalījās arī Igaunijas jātnieki. Paralimpiskajā iejādē uzvarēja Rihards Snikus ar zirgu Chardonnay, bet speciālās iejādes shēmā – Andris Mazurs ar zirgu Draugs. 

Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:

– Pozitīvi, ka Latvijas Jātnieku federācijas vadība rada iespēju uz nacionālā čempionāta sacensībām uzaicināt pieredzējušas tiesneses no kaimiņvalstīm – Irinu Ludinu no Krievijas un Kaiji Kanguru no Igaunijas. Paralēli sacensību norisei risinājās arī improvizēti semināri, kuros mūsu aktīvākie tiesneši varēja plašāk uzzināt viesu speciālistu viedokli un arī uzdot jautājumus. Latvijas jāšanas sportā šobrīd galvenā ziņa ir tā, ka mūsu jātnieks Rihards Snikus piedalīsies paralimpiskajās spēlēs Londonā. Tāpēc bija ļoti patīkami, ka ārzemju tiesneses, redzot Riharda startu pirmoreiz ar jauno zirgu Chardonnay, ar kuru veikts tikai pāris treniņu, vērtēja to atzinīgi un novēlēja veiksmi Londonas spēlēs.

Plašāka informācija LJF mājaslapā www.ljf.lv

LJF Preses dienests


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA