Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » PASAULĒ » Zirgu īpašnieku asociācija – Latgales rikšotājs
  • LetaDEAC

Zirgu īpašnieku asociācija – Latgales rikšotājs 

Vairāk informācijas mājas lapā: http://latgalesriksotajs.kaunata.lv/index.html

Zirgu īpašnieku asociācija „Latgales rikšotājs” popularizē un sekmē aktīvo atpūtu, kā arī visus sporta veidus kas ir saistīti ar zirgiem Latvijā un ārpus tās robežas.

Psiholoģi, pedagogi un citi sabiedrības locekļi pēdējā laikā akcentē vairākās trauksmainās tendences bērnu audzināšanā, starp kurām ir minēti gan fiziskās aktivitātes, gan uzmanības, gan pozitīvo pārdzīvojumu un adrenalīna trūkums. Vairāki bērni un pusaudži, atbilstoši sava vecuma īpatnībām, nekomfortabli jūtās apkārtējā pasaulē un meklē kādu no sociālām sfērām, kurā viņi varētu attīstīties. Zirgu sports var kļūt par vienu no tādām sfērām. To apliecina ZĪA „Latgales rikšotājs” pieredze, iekļaujot bērnu draivinga disciplīnu savās sacensībās un piedāvājot bērniem savu atbalstu un palīdzību tām gatavojoties.

ZĪA „Latgales rikšotājs”, rīko sacensības tautas draivingā, padarot to demokrātisku un pieejamu ikvienam zirgu īpašniekam, neatkarīgi no sociālā stāvokļa un vecuma. Pie kam kā viena no tradicionālām disciplīnām mūsu sacensībās ir bērnu draivings.

ZĪA „Latgales rikšotājs” attīsta Latgales pajūgu braukšanas tradīcijas balstoties uz z/s „Rudo kumeļu pauguri” uzkrāto pieredzi. 2010.g. vasarā biedrības un „Rudo kumeļu pauguri” īpašnieku Ivara un Elenas Stašuļu (biedrības dibinātāju un lielu zirgu cienītāju un entuziastu) spēkiem sacensības tautas draivingā notika jau 6.reizi.

ZĪA „Latgales rikšotājs” saudzē un kopj Latgales rikšošanas tradīcijas balstoties uz Dagdas novadā jau esošo pieredzi. Dagdā rikšošanas sacensības tika atjaunotas kopš 2006.g. – „Dagdas muižā”. Lai tās varētu notikt, daudz spēka, enerģijas un materiālo resursu tām velta liels zirgu cienītājs un entuziasts Anatols Viškurs – viens no mūsu biedrības dibinātājiem, ik reizi dāvājot svētkus Dagdas iedzīvotājiem un visiem interesentiem.

Foto


Līdzīgi raksti:

Komentēt

Komentēšana pieejama tikai pēc autorizācijas.REKLĀMA