Eleonora, Ariadne |Trešdiena 21. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās LJF Ziemas čempionāts iejādē
  • LetaDEAC

Aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās LJF Ziemas čempionāts iejādē 

Aizvadītajā nedēļas nogalē sporta centra „Kleisti” slēgtajā manēžā risinājās Latvijas ziemas čempionāta trešā, izšķirošā posma sacensības iejādē. Sportistiem kopvērtējumā tika vērtēti divi labākie rezultāti no trim posmiem. Pieaugušo konkurencē kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Gundega Krīgere ar ģimenei piederošo zirgu Donnerwelle no sporta kluba „GK Sport”.

Uzvarētāja pieaugušo konkurencē Gundega Krīgere: – Šis starts izdevās, zirgs klausīja labāk nekā iepriekšējos posmos, vairāk koncentrējās uz manām komandām, un līdz ar to tika sasniegts labāks rezultāts. Ziemas čempionāts man beidzies veiksmīgi, un tagad jāgatavojas sezonas atklāšanai āra laukumos, kas sāksies ar Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas sacensību pirmo posmu 26. aprīlī. Žēl, ka Vidējā balvā I nav lielāka konkurence, lai varētu salīdzināt savu sniegumu ar lielāku dalībnieku skaitu, tiecoties uz vēl augstāku rezultātu. Donnerwelle saucam par savu Princesi, jo viņa pieprasa uzmanību, un, ja tā tiek dota, ja darbojos ar zirgu centīgi, zirgs atdara ar savu centību un atdevi sacensībās. Šogad mums kopā ir vieglāk startēt, jo šis ir trešais gads, kad veicam šādas sarežģītības shēmu, un rezultāti neizpaliek.

Uzvarētāja junioru konkurencē Laura Ivanova: – Šī shēma bija grūtāka nekā iepriekšējos čempionāta posmos. Tika gan pieļautas kļūdas, taču zirgs startēja labi un bija lieliskā garastāvoklī. Ir uz ko tiekties tālāk, to apzinos. Bija jauki laikapstākļi, un varējām iesildīties ārā, kas bija patīkami. Interesanti bija tas, ka šajās sacensībās piedalījās Marija Bogačeka, kura ieradusies no Krievijas, bet tagad trenējas pie Airisas Peneles, pārstāv zemnieku saimniecību „Lielceri” un uzvarēja šī posma shēmā. Domāju, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, konkurence junioriem tiešām ir spēcīgāka un līdz ar to – arī aug motivācija strādāt un sacensties.

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja un sacensību tiesnese Anita Mangale: – Latvijas ziemas čempionāts iejādē veiksmīgi noslēdzies. Priecē tas, ka junioru konkurencē pēc ilgāka laika ir stabila sāncensība, kas liecina, ka veiksmīgi aug jaunā jātnieku paaudze. Jāteic, ka šīs vecuma grupas dalībnieki ir auguši ne tikai skaitliski, bet arī kvalitatīvi. Ja iepriekšējos gados vērtējums bija zem 60%, tad tagad tas pakāpies augstāk. Protams, vēl daudz darba jāiegulda, jātrenējas. Domāju, ka vairākiem sportistiem palīdzēja seminārs, kuru iepriekšējā posma laikā vadīja starptautiskās kategorijas tiesnese Irina Ludina no Krievijas, jo pavērās it kā pavisam cits skats uz jau šķietami zināmām lietām. Pieaugušo konkurencē, sarežģītākajās shēmās šobrīd notiek paaudžu maiņa – nevis sportistu, bet zirgu sastāvā, tāpēc nav tik daudz dalībnieku, kā bija iepriekš un kā varētu vēlēties. Tagad sāksim gatavoties āra sacensību sezonai, it īpaši – pirmoreiz notiekošajām Baltijas kausa sacensībām, kurās vēlamies parādīt iespējami labāko sniegumu. Ziemas sezona beidzās ar pavasarīgiem ziediem uzvarētājiem, ar sauli un uz kopīgas pavasarīgas nots. Ceru, ka šis noskaņojums pavadīs mūs arī darba turpinājumā.

Čempionāta kausus par kopvērtējuma rezultātiem sportisti saņēma pieaugušo, junioru un bērnu konkurencē.

Atsevišķās shēmās III posmā uzvarēja: Vidējā balva I – Gundega Krīgere ar Donnerwelle (SK „GK Sport”) 65,44%; Mazā balva – Agnese Kukaine ar Dionu Haleju (JSK „Temperaments”) 63,07%; Shēma III – Jūlija Kosova ar Gardumu (JSK „Ambers”) 65,36%; Juniori – Marija Bogačeka ar Double Power (z/s „Lielceri”) 65,18%; Shēma I – Terēze Rozenberga ar Koleru (LSVK „Harmonija”) 70,43%; Shēma I, amatieri – Laima Lāce ar Kolardu (z/s „Tīraines staļļi”) 68,28%; Bērni – Ilva Lazdiņa ar Dimantu (LSVK „Harmonija”) 67,07%; Shēma II, amatieri – Laima Lāce ar Dustinov V (z/s „Tīraines staļļi”) 66,13%; Shēma II, OC – Terēze Rozenberga ar Kvarc (LSVK „Harmonija”) 68,15%.

Latvijas ziemas čempionāta godalgoto vietu ieguvēji kopvērtējumā:

Pieaugušie, Vidējā balva I

1. Gundega Krīgere ar Donnerwelle (SK „GK Sport”)           130,48

2. Agnese Kukaine ar Londy Light (JSK „Temperaments”)    128,73

3. Terēze Rozenberga ar Kivi (LSVK „Harmonija”)               127,28

 

Shēma III

 

1. Jūlija Kosova ar Gardumu (JSK „Ambers”)                       129,67

2. Elza Zaķe ar Legolasu (JSK „Burtnieku Rotors”)               127,84

3. Jūlija Pumpure ar Chardonnay (JSK „Kriķi”)                     127,36

 

Jaunie jātnieki

1. Aiga Silavniece ar Dionu Haleju (JSK „Temperaments”)    54,96

 

Juniori

1. Laura Ivanova ar Monte-Cristo (JSK „Ambers”)               128,85

2. Sabīne Irbe ar Dinu (RJSK)                                           124,37

3. Katrīna Tarvīda ar Roidu (z/s „Tīraines staļļi”)                  123,38

 

Bērni

1. Ilva Lazdiņa ar Dimantu (LSVK „Harmonija”)                   132,50

2. Sabīne Saļma ar Lering (JK „Erceni”)                              131,89

3. Estere Gulbe ar Vendu (RJSK „Sport de Lux”)                  131,16

 

Shēma II, OC

 

1. Terēze Rozenberga ar Kvarcu (LSVK „Harmonija”)           134,59

2. Elza Zaķe ar Ge Money (JSK „Burtnieku Rotors”)             130,68

3. Jūlija Ezīte ar Gvinetu (RJSK)                                         129,72

 

Shēma II, amatieri

 

1. Laima Lāce ar Dustinov V (z/s „Tīraines staļļi”)                 128,31

2. Edīte Vāgnere ar Lobiju (JSK „Zelta pakavs”)                   123,68

3. Marianna Bondere ar Rondu (RJSK)                                 122,59

 

LJF Preses dienests, Dace Millere

Līdzīgi raksti:REKLĀMA