Aizvadītas šīs sezonas pēdējās ieskaites sacensības konkūrā

Sestdien, 10. decembrī, sporta centra “Kleisti” slēgtajā manēžā risinājās Latvijas Jātnieku federācijas rīkotās piektās Rudens sacensības šķēršļu pārvarēšanā. Sportisti sacentās piecos maršrutos bez ierobežojumiem dalībniekiem.

Sacensību galvenajā maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem uzvaru izcīnīja Andis Vārna ar zirgu Celestial (SK “Quattro”), maršrutu veicot bez soda punktiem 85,49 sekundēs. Viņam arī otrā vieta ar zirgu D. Fradin – 0 s.p./86,12 s. Trešajā vietā Aigars Bregže ar zirgu Val Di Sole (z/s “Lielceri”) – 4/75,94.

Galvenā maršruta uzvarētājs Andis Vārna: “Ir labi, ka šādas sacensības rudens un ziemas periodā notiek, jo tā ir iespēja zirgu gatavot kaut kam lielākam. Prieks par abiem zirgiem, kuri izleca galveno maršrutu bez soda punktiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka viņi abi vēl ir jauni zirgi. Sešgadīgais Celestial liek klāt savā varēšanā, un nākotnē varētu ko augstāku parādīt. Astoņgadīgā ķēve D. Fradin jau startējusi starptautiskās sacensībās, taču šī ir viņas pirmā sezona, un vēl trūkst startu pieredzes, tāpēc tā jāturpina krāt.”

Citos maršrutos uzvarēja: Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 80 cm, 2 fāzēs – Ieva Katrīna Apalupa ar Jasmin (JK “Erceni”). Nr. 2, šķēršļu augstums līdz 100 cm, 2 fāzēs – Svetlana Lopatina ar Kardens (JSS “Kleisti”). Nr. 3, 110 cm, ātruma maršruts– Anna Annija Alsiņa ar Krīgeru (z/s “Tīraines staļļi”). Nr. 4, 120 cm, ātruma maršruts – Ģirts Bricis ar Berlini (RJSK “Sport de Lux”).

Ceturtā maršruta uzvarētājs Ģirts Bricis: “Galvenajā maršrutā startēju ar trim jauniem zirgiem – sešgadīgajiem Berlini un Rigondu un astoņgadīgo Dunau. Taču šoreiz neizdevās distanci veikt bez soda punktiem. Tāpēc prieks, ka ar Berlini izdevās uzvarēt maršrutā ar 120 cm augstiem šķēršļiem. Šīs sacensības ir kā laba treniņu procesa sastāvdaļa, lai virzītos tālāk zirgu sagatavošanā. Braukt uz sacīkstēm ārzemēs iznāk salīdzinoši dārgi, tāpēc labi, ka varam sacensties pašu mājās.”

Trešā maršruta uzvarētāja Anna Annija Alsiņa: “Iepriekšējā maršrutā ar 100 cm augstiem šķēršļiem pavisam neveicās – ar Princi nepareizi šķērsoju starta līniju, un tiku izslēgta. Savukārt maršrutā ar 110 cm augstiem šķēršļiem ar šo pašu zirgu nepareizi veicu šķērsli, un arī paliku bez rezultāta. Tāpēc prieks, ka ar otru zirgu – Krīgeru trešajā maršrutā izdevās izcīnīt uzvaru. Krīgers ir superīgs zirgs – godīgs, prātīgs un arī jau pieredzējis savā desmit gadu vecumā.”

Šogad vēl 17. decembrī notiks Ziemassvētku kauss, kas tiks rīkots kā jātnieku un ģimeņu svētki, bet 21. janvārī jau sāksies LJF Ziemas sacensības un pēc tam – Latvijas ziemas čempionāta posmi.

Preses dienests, Dace Millere