Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Aizvadīts LJF kausa izcīņas pirmais posms iejādē un paralimpiskajā iejādē
  • LetaDEAC

Aizvadīts LJF kausa izcīņas pirmais posms iejādē un paralimpiskajā iejādē 

Sporta centrā „Kleisti” 9. maijā notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas pirmā posma sacensības iejādē. Sacensības notika vairākās meistarības, sportistu un zirgu vecuma grupās, kā arī paralimpiskajā iejādē. Piedalījās arī sportisti no Lietuvas un Igaunijas.

Sacensību sarežģītākajā shēmā Vidējā balva II Terēze Rozenberga ar zirgu Kivi (LSVK „Harmonija”) sasniedza rezultātu 63,07%.

Labākos rezultātus divās shēmās – Vidējā balvā II ar Kivi un Shēmā II ar Kvarc – labākos rezultātus sasniedza Terēze Rozenberga: „Šīs bija pirmās sacensības ārā, un paiet laiks, kamēr zirgi adaptējas šādos apstākļos, turklāt katrs atšķirīgi. Piemēram, Kolers, kuram ir tikai seši gadi, kā jauns zirgs laikam saprata, ka laukums ir liela smilšu kaste, kur var paspēlēties, un mazāk domāja par darbu… Savukārt Kivi startēja ar apdomu, tikai žēl, ka Vidējā balvā II šobrīd nav citu konkurentu, kas padarītu sacensības interesantākas un azartiskākas, kā tas bija Shēmā II un III. Pirms divām nedēļām ar Kivi sporta klubā „Temperaments” piedalījos praktiskajā seminārā, ko vadīja speciālists no Vācijas Leifs Hambergers. Viņš sniedza interesantas atziņas, kā sniegumu uzlabot, un mēģināju tās pielietot, lai sezonas gaitā to turpinātu. Patika, ka starti tika organizēti divās manēžās, un, ja sākumā bija bažas, ka tas atsevišķos gadījumos tas varētu traucēt sportistiem, tomēr tā nenotika, un viss notika veiksmīgi. Lieliski, ka jaunzirgu shēmas tiesneši komentēja. Turklāt šīs shēmas netiek tik ļoti vērtētas pēc precizitātes, tāpēc ir mazāks psiholoģiskais spiediens un ir labāka iespēja parādīt zirga potenciālu, kas šajā apmācības procesā ir svarīgi.”

LJF iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale: „Iepriecina tas, ka bija liels dalībnieku skaits Mazajā balvā, un parādās jauni vārdi. Ja arī sākumā neizdodas tik labi, kā vēlētos, cilvēki ir ieguldījuši lielu darbu un jānovērtē viņu uzdrīkstēšanās startēt jau augstākā līmenī. Tā tas notiek, ka ir jāiziet visas attīstības fāzes no lejas uz augšu, un citam tas izdodas vieglāk, citam grūtāk. Gandarī pārliecība, ka iejādes popularitāte turpina augt, un šoreiz, lai visus startus paspētu veikt vienā dienā, tie notika vienlaikus divos laukumos. Rezultāti ir salīdzinoši blīvi, un labi, ka uzlabojas tieši vidējais līmenis, piedalās arī vairāk jaunzirgu.”

Sacensību nākamais posms paredzēts 23. maijā.

Rezultāti:

Vidējā balva II, Mazā balva (vidējais aplis), Mazā balva (mazais aplis)

Shēma III

Shēma II OC

Shēma II AM

Shēma I AM, OC

Shēma I bērni

Jaunzirgi – 4.g.v., 5.g.v.

Shēma GRADE Ia, Shēma GRADE IIIa

Avots: LJF, Dace Millere

Līdzīgi raksti:REKLĀMA