Zane, Zuzanna |Pirmdiena 19. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Aizvadīts LJF pirmais āra sezonas posms konkūrā
  • LetaDEAC

Aizvadīts LJF pirmais āra sezonas posms konkūrā 

Sporta centrā „Kleisti” 2. un 3. maijā notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas sacensību pirmais posms šķēršļu pārvarēšanā, poniju jāšanā un konkūrā amatieriem, atklājot āra sacensību sezonu. Sacensības turpināsies piecos posmos, un kopvērtējumā tiks ieskaitīti sportistu četri labākie rezultāti.

Pirmā posma sacensību galvenajā maršrutā ar līdz 130 cm augstiem šķēršļiem startēja 29 dalībnieki, bet pamatmaršrutu bez soda punktiem veica deviņi sportiskie pāri. Savukārt pārlekšanā nekļūdīgi bija tikai divi dalībnieki. Uzvaru izcīnīja lietuvietis Domants Babrausks ar zirgu Pariba, kurš bija ātrāks, veicot distanci 35,03 sekundēs. Otro vietu ieguva Aleksandrs Šakurovs ar Gīru (Rīgas jātnieku klubs), laika rezultātā atpaliekot tikai par piecām sekundes simtdaļām. Trešajā vietā Alekss Seiliuss ar Haiti (Lietuva) – 4 s.p./34,76, ceturtais Andis Vārna ar Leridu (SK „Quattro”), piektais Ģirts Bricis ar Barletta (RJSK „Sport de Lux”).

Labākais no Latvijas sportistiem – otrās vietas ieguvējs galvenajā maršrutā Aleksandrs Šakurovs: „Tikai trešdien atgriezos mājās no Krievijas, kur visu ziemu trenējos, bet bez Gīra. Tātad gandrīz četrus mēnešus nebiju pats ar viņu jājis. Taču pietika tikai divas dienas pastrādāt un zirgs, kurš bija labi atpūties, ar prieku leca, ir labā formā un rādīja labu sniegumu, kas man ir ļoti svarīgi, lai ar viņu turpinātu sezonas laikā startēt. Gan domāju to darīt tikai Latvijas sacensībās, jo Gīram jau ir 15 gadi, un viņu nevajag pārpūlēt. Taču ar diviem citiem zirgiem – Aleju un Calistro – domāju piedalīties starptautiskās sacensībās, ko sākšu jau maija beigās Igaunijā, Ruilā. Ar šiem zirgiem arī trenējos Krievijā, kur trīs mēnešu laikā piedalījos septiņās sacensībās. Tā bija ļoti laba un noderīga pieredze, jo varēju startēt maršrutos ar 140 un 145 cm augstiem šķēršļiem, kas Latvijā ziemas sezonā sacensību programmā netiek iekļauti. Taču tieši šāds treniņš nepieciešams, lai gatavotos starptautiskiem startiem.”

Rezultāti >>>

Fotomateriāls >>>

Poniju jāšanā maršrutā ar 90 cm, sacensības divās fāzēs, kur piedalījās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem, tika izcīnīta dubultuzvara, jo otrajā fāzē divas sportistes – Anda Židele ar Vētru (JSK „Princis”) un Diāna Lasmane ar Ruandu (Saldus JSS) – sasniedza vienādu rezultātu 0 s.p./23,76 s.

Rezultāti >>>

Fotomateriāls >>>

Diāna Lasmane: „Izdevās izcīnīt tik labu panākumu, jo mājās tika ļoti cītīgi strādāts treniņos. Uzvaru šādās sacensībās izdevās gūt pirmo reizi, bet trenējos jau sešus gadus. Maršruts bija patīkami veicams, labi šķēršļi – tādi, no kuriem zirgs nebaidās. Zirgs labi klausīja, un viss izdevās. Turpināšu cītīgi strādāt un piedalīties sacensībās un domāju, ka viss būs labi.”

Anda Židele: „Esmu ļoti priecīga par sasniegto. Iepriekšējā dienā ar Vētru maršrutā konkūrā ar 100 cm startēja mana māsa Arta, taču – neveiksmīgi. Tāpēc poniju jāšanas sacensībās tika piedāvāts piedalīties man. Ponijs klausīja labi, tīri leca. Tā centīsimies arī sezonas turpinājumā abas startēt šāda augstuma maršrutos – poniju jāšanā vai atvērtajā klasē, un ceru, ka viss izdosies.”

Dainis Līvmanis, sacensību galvenais tiesnesis: „Īpaši vēlētos uzsvērt redzēto poniju jāšanas sacensībās. Ja, sākot organizēt sacensības bērniem šajā disciplīnā, dominēja divi kolektīvi – Saldus Jāšanas sporta skola un sporta klubs „Princis”, tad tagad vadības maršrutā uz atzīmēm, kas ir pamatu pamats, pirmajās sešās vietās ierindojās sportisti katrs no cita sporta kluba. Tas nozīmē, ka šī sporta disciplīna attīstās un tiek arvien plašāk pārstāvēta.”

Maršrutu sastādītājs Egils Broks: „Maršrutus sastādot, ņēmu vērā, ka zirgi pirmo reizi sezonā startē āra laukumā. Daudz runāju ar sportistiem, vaicāju, kā viņi un zirgi jūtas, un, saprotot, ka vēl nav iegūta tāda īsti stabila sajūta, liku distances, lai dalībnieki varētu „ielekties”. Jo man ir svarīgi nevis, ko sportisti lec, bet – kā to dara. Tāpēc arī vizuāli maršruti izskatījās vienkāršāki, neizmantoju vairākas šķēršļu detaļas. Domāju, ka kopumā tika panākts vēlamais, un lielākoties jātnieki tika labi galā ar maršrutiem, jo lielākajā daļā no tiem trešā daļa dalībnieku startēja bez soda punktiem. Vienīgais – atzīstos, ka kļūdījos, liekot maršrutu otrās grupas amatieriem. Lai gan jau veicu korekcijas iepriekš izstrādātajā plānā, tik un tā maršruts amatieriem iznāca par sarežģītu, par ko liecina arī rezultāti.”

Citu maršrutu uzvarētāji un Latvijas sportistu augstākie rezultāti. Škēršļu pārvarēšana. Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 100 cm, sacensības divās fāzēs – Kristups Petraitis ar Dionn (Lietuva), 2. v. Ģirts Bricis ar Rigondu (RJSK „Sport de Lux”. Nr. 2, 110 cm, ātruma maršruts, piedalās zirgi, kuri nav startējuši maršrutos ar šķēršļu augstumu 130 cm un augstāk. Bērniem un amatieriem bez ierobežojumiem – Edīte Vāgnere ar Coctaccio (JSK „Zelta pakavs”. Nr. 3, 115/120 cm, sacensības ar handikapu, divās fāzēs, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Kosts Gaigals ar Edelster (Lietuva), 3. v. Andis Vārna ar Cadesta (SK „Quattro”). Nr. 4, Ģirts Bricis ar Barletta (RJSK „Sport de Lux”). Nr. 6, 100 cm, sacensības divās fāzēs, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Laura Luīze Leinerte ar Passo (JSK „Kriķi”). Nr. 7, 115/120 cm, sacensības ar handikapu, divās fāzēs, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Beata Laseviča ar Rokoko (JJS).

Poniju jāšana. Nr. 1, sacensības uz atzīmi – Amanda Laine Buholce ar Szampanka (JSK „Mežbrēķi”). Nr. 2, 60 cm, sacensības divās fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Laura Skuja ar Dzeldu (JSK „Atēna”). Nr. 3, 70 cm, ātruma maršruts, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Heidija Krastiņa ar Prēriju (Saldus JSS).

Amatieri. Nr. 1, 100 cm, sacensības divās fāzēs, piedalās 1. grupas amatieri – Marta Smilga ar Doner Gold (JSK „Temperaments”). Nr. 2, 105 cm, ātruma maršruts, piedalās 1. un 2. grupas amatieri – Kristiāna Ozoliņa ar Kaffe (Saldus JSS). Nr. 3, 115 cm, sacensības divās fāzēs, piedalās 2. grupas amatieri – Kristīne Baradovska ar Gongu (JSK „Temperaments”).

Rezultāti >>>

Fotomateriāls >>>

LJF Preses dienests, Dace Millere

Līdzīgi raksti:REKLĀMA