Eleonora, Ariadne |Trešdiena 21. Februāris 2018
Sadaļa: Home » Dienas ziņa » Aizvadīts LJF ZČ iejādē I posms un Latvijas ZČ paralimpiskajā un speciālajā iejādē
  • LetaDEAC

Aizvadīts LJF ZČ iejādē I posms un Latvijas ZČ paralimpiskajā un speciālajā iejādē 

Sestdien, 2. martā sporta centrā Kleisti notika Latvijas Jātnieku federācijas rīkotā Latvijas ziemas čempionāta pirmā posma sacensības iejādē. Sacensību sarežģītākajā shēmā – Vidējā balvā I uzvarēja Olga Šakurova ar zirgu Kivi no Rīgas Jātnieku sporta kluba – 65,88%. Otrā bija Gundega Krīgere ar Donnerwelle no JSK Temperaments – 63,68%.

Vidējās balvas I uzvarētāja Olga Šakurova:

– Ar jauno zirgu Kivi kopā strādāju kopš vasaras beigām. Zirgs ir desmit gadu vecs, tam ir labas dotības un patīkams raksturs. Līdz šim ar to startēja Terēze Pētersone, un varu viņai būt pateicīga par to, ka zirgs labi sagatavots iejādei. Mums ar Kivi tagad izdodas saprasties arvien labāk, – man patika mūsu starts ziemas čempionātā, un tika sasniegts arī salīdzinoši augsts rezultāts, tā kā ejam veiksmīgi uz priekšu. Vēl nesen treniņsacensībās sniegums bija daudz sliktāks. Arī tagad bija savas kļūdiņas, bet zinu, pie kā jāstrādā un kas jāizlabo.

Mazās balvas uzvarētāja Linda Josta:

– Ar rezultātu esmu apmierināta, pat necerēju uz tik augstu vērtējumu, jo Mazajā balvā oficiālās sacensībās startēju tikai otro reizi. Zirgs uzvedās pat negaidīti labi, un izcīnījām pirmo vietu, apsteidzot Agnesi Kukaini, kas arī man bija pārsteigums. Noteikti palīdzēja tas, ka ziemā varēju pilnvērtīgi trenēties, izmantojot manēžu.

Citās shēmās godalgotās vietas izcīnīja. Mazā balva. Linda Josta ar Chambermaid (RJSK Sport de Lux) 65,79%, Agnese Kukaine ar Double Power (JSK Temperaments) 65,53, Dagnija Ļevčenoka ar Laineru (JSK Reiteri) 60,61. Shēma III. Airisa Penele ar Londilio (z/s Lielceri) 65,49, Agnese Kukaine ar Kohinuru (JSK Temperaments) 64,02, Mārīte Dāvidsone ar Donrado (LSVK Harmonija) 60,20. Shēma III. Marija Jansone ar Lazeru (SIA Burtnieku Rotors) 68,57, Kristīne Čerņecka ar Air Fresh (JSS Kleisti) 63,39, Kristīne Čerņecka ar Bounty (JSS Kleisti) 61,79. Shēma II, amatieri. Sanna Hamala ar Roki (JSK Temperaments) 66,79, Angelīna Kostina ar Bondu (JSS Kleisti) 64,82, Iveta Andersone ar Bugatti (Mēmeles JSK) 63,93. Shēma I, jaunzirgi. Margarita Čerkovska ar Lengly (RJSK) 65,00, Aleksandra Panovska ar Corfe (RJSK) 64,40, Sindija Galviņa ar Denilo (RJSK Sport de Lux) 63,88. Shēma I, amatieri. Zane Briede ar Hilmendu (RJSK) 65,09, Toms Pulmanis ar Pedāli (Biedrība LMPF) 63,88, Kristīne Starostina ar Hiltonu (RJSK) 63,02. Jaunie jātnieki. Lollija Lukašova ar Amigo (LSVK Harmonija) 58,68. Juniori. Aiga Silavniece ar Dionu Haleju (JSK Temperaments) 62,45, Laura Ivanova ar Monte-Cristo (JSK Ambers) 61,67, Jūlija Ezīte ar Roleksu (RJSK) 61,27. Bērni. Everita Daubure ar Lady Sun (LSVK Harmonija) 65,95, Kristīne Čerņecka ar Bonty (JSS Kleisti) 65,78, Anastasija Titova ar Lando (RJSK) 64,31.

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:

– Prieks, ka esam sākuši jaunu sezonu, jo ziema jau šķita pārāk ilga un gribējās atkal startēt. Sacensībās bija ļoti daudz dalībnieku, un tās turpinājās no agra rīta līdz vēlam vakaram. Vienlaikus notika arī Latvijas ziemas čempionāts paralimpiskajā un speciālajā iejādē. Redzams, ka Riharda Snikus starts paralimpiskajās spēlēs Londonā devis stimulu citiem, ļāvis vecākiem novērtēt to iespēju, ko bērniem ar speciālām vajadzībām var dot jāšanas nodarbības. Sacensībās piedalījās jauni sportisti, arī gados jauni, un ir gandarījums, ka cilvēki atrod iespējas trenēties, strādāt un gatavoties arī līdzdalībai sacensībās.

Latvijas ziemas čempionātā iejādē redzējām vairākus jaunus zirgus, un tas rada intrigu. Mūsu sporta veidā, lai sasniegtu rezultātus, ilgus gadus kopā strādā sportists un zirgs, un tad, ja pieredzējis jātnieks sāk gatavot jaunu zirgu, ir ļoti interesanti vērot, kā notiek šis process. Lai gan Vidējā balvā I vairāku iemeslu dēļ startēja tikai divi dalībnieki, tika rādīts atzīstams sniegums un sasniegti labi rezultāti skaitliskā izteiksmē. Interesanti bija vērot Olgas Šakurovas startu ar Kivi, jo viņa ar šo zirgu sākusi startēt pavisam nesen. Ļoti progresējusi ir Mazās balvas uzvarētāja Linda Josta ar Chambermaid. Shēmas III uzvarētāja Airisa Penele arī šoreiz startēja ar savu jauno zirgu Londilio.

Patīkami, ka aug junioru skaits, kā arī piedalās daudz amatieru klases sportistu. Plaša ir klubu pārstāvniecība.

Kopumā par rezultātiem var sacīt, ka tie ir sezonas sākumam atbilstoši, jo galvenais šajā brīdī katram sportistam bija parādīt un pašam saprast, cik daudz ziemas treniņos paveikts. Arī tiem sportistiem, kuri izcīnīja vietas pirmajā trijniekā, ir ko uzlabot savā sniegumā, un ziemas čempionāts ir ļoti laba iespēja izvērtēt, kā strādāt turpmāk. Svarīgi ir saprast, ka mēs visi – sportisti, treneri, tiesneši – esam vienā barikāžu pusē, un darām kopīgu darbu, lai mūsu sporta veids attīstītos, un mēs varētu sevi parādīt iespējami labi gan sacensībās Latvijā, gan arī izbraucot uz citām valstīm. Tāpēc tiesnešu aizrādījumi jāuztver ar sapratni, jo arī tie dod iespēju mācīties un progresēt.

Vienlaikus risinājās arī Latvijas ziemas čempionāts paralimpiskajā un speciālajā iejādē. Savās atšķirīgās shēmās godalgas izcīnīja: Andris Mazurs ar Draugu (z/s Tīraines staļļi), Oskars Lukauskis ar Kadiljaku (z/s Tīraines staļļi), Rihards Snikus ar Bloku, Artūrs Rakauskis ar Vimu (JSK Temperaments), Ilze Auzniece ar Draugu (z/s Tīraines staļļi) un Kristers Rosnis ar Vimu (z/s Tīraines staļļi).

Latvijas Jātnieku federācijas Paralimpiskās sekcijas vadītāja Darja Tihomirova:

– Sacensības noritēja ļoti labi. Esam priecīgi, ka mūsu sportisti pēc ilgāka pārtraukuma atkal varēja sacensties manēžā. Esam ļoti apmierināti ar to, ka nodarbības sāk jauni sportisti un ka mūsu pieredzējušākajiem jātniekiem ir iespēja startēt ar jauniem zirgiem. Tā pirmo reizi Rihards Snikus startēja ar zirgu Bloks un Oskars Lukauskis ar Kadiljaku. Šie abi sportisti kopā ar saviem zirgiem no 22. līdz 24. martam piedalīsies starptautiskās trīs zvaigžņu statusa sacensībās Francijā, kas būs atlases turnīrs startam Pasaules jāšanas sporta spēlēs, kas notiks 2014. gadā Normandijā. Personīgi pateicos LJF prezidentam Agrim Blauam, kurš rūpējas par to, lai mūsu sekcijas sportisti iekļautos kopējā jāšanas sporta saimē, un Anitai Mangalei, kura mums daudz palīdzēja, gatavojoties sacensībām un to laikā. Paldies arī zirgu īpašniekiem, kuri rada iespēju piedāvāt startiem savus zirgus: Airisa Penele – Bloku un Anita Blauberga – Kadiljaku.

Latvijas ziemas čempionāta otrais posms iejādē notiks 30. martā.

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF Preses dienests, Dace Millere

Līdzīgi raksti:REKLĀMA