Audzētājs Aleksandrs Vasiļjevs spēj atklāt talantīgus sporta zirgus: vai Camerlane ir nākamais?

Pateicoties ilgu gadu pieredzei zirgaudzēšanā, audzētājs Aleksandrs Vasiļjevs ir spējis atklāt daudzus talantīgus zirgus, kuri uzrāda lielisku sniegumu starptautiskajā arēnā.

Vasiļjeva plašā saimniecība atrodas Valmierā. Audzētāja dēls Markuss Roberts, kuram šobrīd ir tikai 12 gadi, jau rāda cienīgu sniegumu, startējot konkūra sacensībās gan ar ponijiem, gan zirgiem.

Caur Aleksandra Vasiļjeva “rokām” gājuši tādi zināmi sporta zirgi kā deviņgadīgā Cardento meita, KWPN šķirnes sirmā ķēve Dynamique DML (audzētājs D.M. Leistra, Heerenveen); Emilia Jolie JB (audzētājs Josef Bruns, Oldenburgas šķirnes ķēve no KWPN ērzeļa Emilion), Latvijas republikas čempions Carlord (KWPN šķirne), KWPN šķirnes 2017.gada LR čempionu Donau un virkne talantīgu jaunzirgu, ar kuriem startē vairāki Latvijas sportisti, ieskaitot Andi Vārnu, Aleksandru Šakurovu, Adriānu Annu Arāju, Lauru Gustsoni, Annu Arhipovu kā arī Krievijas konkūristi. Dinamique DML veiksmīgi startē Longines maršrutos 150 cm līmenī, savukārt Emilia Jolie JB ar Ģirtu Brici seglos izcīnījusi starptautiskas uzvaras, LR čemiona titulu un pēcāk, pēc uzvaras Grand Prix, iekļauta Norvēģijas junioru izlasē.

Šobrīd Latvijas sporta līdzjutēju uzmanību ir piesaistījis septiņgadīgais Holšteinas šķirnes zirgs Camerlane (no Cardenio (Cardenio 2) – Tamerlane). Zirgs ir dzimis Vācijā (audzētājs Bernd Westphal) un pirms aptuveni trim gadiem tika piemeklēts toreiz junioram Tomam Andrejam Plīkšam (juridiskais īpašnieks Ilze Plīkša).

Līdz Camerlane piecu gadu vecumam Tomam Andrejam zirgu palīdzēja gatavot sacensībām Ģirts Bricis. Pēc Aleksandra Vasiļjeva vārdiem, jau toreiz Camerlane parādīja drosmi, spēku un akurātību. Zirgs bija gatavs atsperties un pārvarēt šķērsli no jekuras pozīcijas – tuvas vai tālas, kas, šķiet, zirgam nemaz nelikās grūti. Toms Andrejs ar Camerlane rezultatīvi sacensībās startēja līdz 2016.gada vidum, bet pēc tam devās uz Vāciju, zirgu ņemot līdzi.

Šobrīd ar Camerlane startē Kristaps Neretnieks un, ņemot vērā zirga rezultātus, Camerlane ir uzskatāms par šī brīža labāko Neretnieka zirgu.

Starptautiskā sporta zirgu datu bāze hippomundo uz 1.decembri uzrāda Camerlane ieguvumu € 8,630 sacensību balvu naudās.