Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » Baltijas valstīs aizdomas par infekciozo katarālo drudzi
  • LetaDEAC

Baltijas valstīs aizdomas par infekciozo katarālo drudzi 

Latvijā šobrīd ir aizdomas par atgremotājdzīvnieku inficēšanos ar infekciozo katarālo drudzi (sauktu arī par zilās mēles slimību) – dzīvnieku asinīs ir atrastas šīs slimības antivielas. Taču, lai diagnozi apstiprinātu, nepieciešami papildus laboratoriskie izmeklējumi – slimības ierosinātāja noteikšana un identificēšana. Pēc turpmākajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem varēs noteikt arī slimības serotipu.

Tāpēc Pārtikas un veterinārais dienests dzīvnieku asins paraugus ir nosūtījis laboratoriskai izmeklēšanai uz Eiropas Savienības references laboratoriju. Rezultāti gaidāmi tuvākajās dienās.

Infekciozajam katarālajam drudzim ir 24 serotipi. Slimības smagums ir atkarīgs no serotipa. Latvijā dzīvnieki, kuru asinīs ir konstatētas infekciozā katarālā drudža antivielas, jūtas labi – tiem nenovēro saslimšanas pazīmes.

Pirms vairākiem gadiem, kad Centrāleiropas valstīs atgremotājiem tika konstatēts šīs slimības 8. serotips, saslimšana izpaudās arī smagā formā.

Infekciozais katarālais drudzis ir mājas un savvaļas atgremotāju slimība, kuras raksturīgās pazīmes ir drudzis, gļotādu iekaisums, tūska, deģeneratīvas skeleta muskulatūras pārmaiņas. Slimību ierosina vīruss, taču tā nav uzskatāma par lipīgu – dzīvnieks nevar aplipināt dzīvnieku. Slimību izplata insekti – miģeles (lat. Culicoides spp.)

Slimība nav bīstama cilvēkiem.

Lai apspriestu slimības izplatību Eiropas Savienībā, pirmdien Briselē tiksies visu dalībvalstu uzraudzības dienestu vadītāji.

Līdzīgi aizdomu gadījumi ir konstatēti arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā.

PVD informācija

Līdzīgi raksti:REKLĀMA