Grieta, Strauta |Otrdiena 23. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » PASAULĒ » Britu konkūrists Džons Vitakers īsumā par savu karjeru un dzīvi
  • LetaDEAC

Britu konkūrists Džons Vitakers īsumā par savu karjeru un dzīvi 

“Sāku jāt, kad man bija desmit gadi, bet starptautiskajā līmenī jau 43 gadus. Savu pirmo zirgu Ryan’s Son pats sagatavoju internacionālajiem maršrutiem. Šo zirgu dabūju, kad tam bija pieci gadi. Patiesībā, ar  Ryan’s Son arī sākās mana sporta karjera. Ar Ryan’s Son es vinnēju vairākus lielus čempionātus un izcīnīju godalgas, ieskaitot Eiropas čempionātu, Pasaules čempionātu un Olimpiskās spēles.

Šogad man palika 60. Jūtos priviliģēts, jo spēju vēl labi justies seglos. Viens no iemesliem, kādēļ vēl esmu sportā ir tas, ka nemāku darīt neko citu. Šobrīd man ir pāris labi zirgi, ar kuriem varu uzvarēt starptautiskos maršrutos. Lai justos motivēts jāt, man jājūt, ka varu uzvarēt. Es nevaru jāt, ja nevaru uzvarēt. Šī ir mana motivācija.

Panākumu atslēga ir zirga un jātnieka kombinācija. Kā jātniekam, tev jāsajūt katrs zirgs un jāļauj tam saprast tavs jāšanas stils. Viss sākas tieši ar šo. Es jāju ar ļoti dažādiem zirgiem, ne tikai ar labākajiem. Ja sajūtu ko labu zirgā, ar kuru strādāju, es turpinu iesākto. Taču ne katrreiz tu vari izveidot superzvaigzni. Bet es vienmēr katram zirgam dodu iespēju sevi pierādīt.

Noteiktos gadījumos ir nepieciešams laiks. Sasniegt panākumus var ar pacietību un uzticēšanos. Tā ar mani notika trīs reizes. Sākumā es neticēju zirgam, taču vēlāk izrādījās, kā tas ir superzvaigzne.

Sportā esmu aktīvs arī tādēļ, ka tur varu iegūt daudz naudas. Tā ir daļa no mana biznesa. Man ir arī ērzeļi un sešas vaislas ķēves. Papildus tam, manai ģimenei ir firma, kas tirgo jāšanas inventāru. Visus produktus, ko piedāvājam, vispirms izmēģinām paši uz seviem zirgiem. Firmā strādā mana sieva un mani trīs bērni. Priecājos, ka varam visi kopā nodoties tam, kas mums patīk. Mani bērni arī nedaudz jāj, taču nemaz necenšas iet manās pēdās. Mūsu stallis ir vieta, kur atpūšamies un baudām dzīvi kopā ar zirgiem.”

Avots: De Paardenkrant

Līdzīgi raksti:REKLĀMA