Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis |Sestdiena 20. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » PASAULĒ » CNN: Vai olimpiskā zirga klons var uzvarēt Olimpiskajās spēlēs?
  • LetaDEAC

CNN: Vai olimpiskā zirga klons var uzvarēt Olimpiskajās spēlēs? 

Telekanāls CNN ir demonstrējis sižetu par zirgiem, kuri tikuši klonēti. Tika uzdots galvenais jautājums – vai olimpisko zirgu kloni spēs uzvarēt olimpiskajās spēlēs, vai klons nākotnē olimpiādē sacentīsies “pats ar sevi”?

Netrennētai acij 18 mēnešus vecais jaunzirgs Tamatillo ne ar ko neatšķiras no īstā Tamarillo - slavenā trīscīņas zirga, kurš 2004.gadā uzvarēja Olimpiskajās spēlēs (jātnieks Viljams Fokss Pits no Lielbritānijas).

Kopš pirmās reizes, kad cilvēki sākuši klonēt zirgus, jau pagājuši 12 gadi. Zinātne attīstās strauji, taču tā vēl joprojām nav perfekta.

Tamatillo un viņa klona īpašnieki ir Fins un Marija Ginesi. Ginesu mērķis zirga klonēšanai nebija klonēt, lai vēlreiz uzvarētu olimpiādē, bet gan, lai “pavairotu” pēcnācējus un saglabātu ģenētiku, jo īstais Tamatillo ir kastrāts. Šobrīd, kā saka Marija, klonam piemīt pat Tamatillo raksturs un manieres. Tamatillo saimnieki uzskata, ka klonēšanai jābūt paredzētai nevis sportam, bet gan audzēšanai.

Eric Palmer: "Is cloning the future of breeding? No. I think cloning is one tool among many others."

Ēriks Palmers (attēlā), kurš ir klonējis slaveno Quidam de Revel, uzskata, ka nepareizi ir izmantot klonēšanu sporta sasniegumiem. Klonēšanai būtu jāuzlabo audzēšanas kvalitāte.

“Četrgadīgais Levisto Alpha Z klons ir kļuvis par Bēļģijas čempionu un ir pierādījis, ka kloni spēj sasniegt to pašu rezultātu, ko “īstie”, taču ģenētika ir tikI 30%”, uzskata Palmers. Pēc Palmera vārdiem, septiņdesmit procentus no rezultāta sportā nosaka citi faktori, kā arī jātnieka un zirga savienība. ”Sportā ar klonu – tas ir kā loterijā. Tev ir 30%, bet tev vajag vēl tos 70%, kurus tu nevari kontrolēt.”

Un tomēr, audzētāju vidū pastāvot bažas, kā klonu pēcnācēji ietekmēs zirgu ģenētiskās līnijas. Šobrīd neviens nespēj atbildēt, kā no klonu asinīm, kas iekļuvušas ciltslīnijās, varēs atbrīvoties, ja tas reiz būs nepieciešams.

Jau ziņots, Starptautiskā Jātnieku federācija tikai 2012.gadā atļāva kloniem startēt sacensībās.

Foto, avots: CNN

 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA