Alma, Annemarija |Svētdiena 25. Februāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Daiga Dadzīte: LPK pietrūkst līdzekļu, lai sportistiem nodrošinātu kvalitatīvu treniņu procesu
  • LetaDEAC

Daiga Dadzīte: LPK pietrūkst līdzekļu, lai sportistiem nodrošinātu kvalitatīvu treniņu procesu 

Biedrība “Latvijas Paralimpiskā komiteja” (LPK) nepietiekamo finansiālo līdzekļu dēļ nespēj sportistiem nodrošināt kvalitatīvu treniņu procesu, gatavojoties nākamā gada paraolimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, preses konferencē atklāja LPK prezidente Daiga Dadzīte.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu paraolimpiskās kustības attīstību, būtu nepieciešami ap 800 000 eiro. Taču šobrīd, neskaitot dažādu līdzekļu novirzīšanu, LPK gadā saņem 250 000 eiro, atzina Dadzīte.

“Lai arī Labklājības ministrija nav atbildīga par sportu, gan cenšamies nodrošināt tehniskos palīglīdzekļus sportistiem ar invaliditāti, gan veicam sociālo rehabilitāciju,” minēja Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks.

Viens no vadošajiem sportistiem Latvijā, kā arī trīskārtējais paraolimpiskais čempions Aigars Apinis pauda, ka ar valsts atbalstu šiem sporta veidiem ir izaugsme, taču tā ir visai niecīga.

“Paraolimpiešiem finansiālais atbalsts ir daudzas reizes nepieciešamāks tehnisko vajadzību dēļ,” stāstīja Apinis. “Taču vispārīgi paraolimpietim ir tādas pašas vajadzības kā sportistam bez invaliditātes. Sportā šādus atlētus nebūtu jāšķiro.”

Kā vienu naudas piesaistīšanas veidu Apinis minēja sabiedrības informēšanu. “Ja būs informācija un cilvēki zinās par šādiem sporta veidiem, būs arī naudas plūsma.”

“Jāiet uz to, lai sportā nebūtu nevienlīdzības starp olimpiskajiem un paraolimpiskajiem sporta veidiem un atlētiem,” pauda Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs un Sporta departamenta direktors Edgars Severs. “Pēc Londonas olimpiskajām spēlēm valdība pieņēma likumu, ka naudas balvas par sasniegumiem augsta līmeņa starptautiskās sacensībās paraolimpiešiem un olimpiešiem būs vienādas.”

Kā ziņots, maija sākumā Ministru kabinets pieņēma lēmumu saistībā ar papildu finanšu līdzekļu 100 000 eiro apmērā novirzīšanu LPK, lai nodrošinātu paraolimpisko sportistu sagatavošanos dalībai 2016. gada paraolimpiskajās spēlēs Riodeženeiro, Brazīlijā.

LPK apvieno ne tikai paraolimpiešus, bet iesaista aktīvā dzīvē un sportā jebkuru sportotgribētāju ar invaliditāti, par ko varēsim pārliecināties par tradīciju kļuvušajā Paraolimpiskā sporta dienā, kas šogad Rīgā notiks 23.maijā. Pērn šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 400 sportotāji no visas Latvijas – ikviena vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēki ar invaliditāti, startējot kādā sev tīkamākajā sporta veidā.

“Paraolimpiskā sporta diena apvienos cilvēkus, kuri grib darboties paraolimpiskajos sporta veidos, un tos, kuri jau kaut ko sasnieguši šajās disciplīnās,” stāstīja LPK ģenerālsekretārs Andris Ulmanis. “Arī cilvēki no malas varēs iemēģināt paraolimpiskos sporta veidus un izjust, ko jūt paraolimpieši.”

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA