Diskutēs par profesionālā sporta godīguma aspektiem

Šodien plkst.18 Latvijas Universitātes (LU) kafejnīcā notiks pasākums “Zinātnes kafejnīca”, kurā plānots runāt par profesionālā sporta godīguma aspektiem.

Kā aģentūru LETA informēja LU, 2018.gada Ziemas Olimpiskās spēles iezīmēsies ar iepriekš nekad vēl nebijušiem skandāliem – Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir nolēmusi atstādināt no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Krievijas Olimpisko komiteju par valstī realizēto dopinga programmu. Par to, vai SOK lēmums ir atbilstošs, un cik godīgi ir sodīt sportistus, ja sistēmu realizējusi valsts, stāstīs LU Senāta priekšsēdētāja vietniece, Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka.

LU Bioloģijas fakultātes Cilvēka un dzīvnieku fizioloģijas katedras asociētā profesore Līga Plakane ieskicēs, kādi ir cilvēka spēju limitējošie faktori. Savukārt LU Basketbola komandas fizioterapeits Ivars Ikstens pastāstīs par dažādiem palīglīdzekļiem un instrumentiem sportista snieguma uzlabošanai.

Pētnieku novērojumus apstiprinās vai noliegs divi olimpisko spēļu dalībnieki – vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare un bijušais biatlonists Gundars Upenieks.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA