Eiropas Komisija liek mainīt noteikumus slidotājiem, kas varētu ietekmēt arī FEI

Brisele, 9.decembris: Eiropas Komisija ir pieprasījusi mainīt noteikumus, kas šobrīd neļauj slidotājiem sacensties sacensībās, kurus nav oficiāli apstiprinājusi (nelicencēti) Starptautiskā slidošanas asociācija (ISU). Šis lēmums stipri varētu ietekmēt arī citas organizācijas, piemēram, Starptautisko Jātnieku federāciju (FEI).
Eiropas Komisija nolēma, ka Starptautiskās slidošanas asociācijas noteikumi, kas nosaka stingrus sodus sportistiem, kuri piedalās ātrslidošanas sacensībās, kuras nav licencējusi ISU kā vadošā organizācija, ir Eiropas Savienības pretmonopola tiesību aktu pārkāpums, un tas ir jāmaina. Eiropas Komisijas lēmums tiek uzskatīts par vissvarīgāko tiesisko lēmumu Eiropas sportā ceturtdaļgadsimtā. Komisija apgalvo, ka ISU noteikumi, kas pieļauj sankcijas, tostarp aizliegumu uz mūžu, ir negodīgi, jo tiek vajāti sportisti, nepieļaujot viņu izaugsmi.
Starptautiskajai Jātnieku federācijai, kas koordinē starptautiskos jāšanas sporta veidus, tādus kā iejādi, konkūru, voltizēšanu, trīscīņu, pajūgu braukšanu, vesternjāšanu un paralimpisko iejādi, arī ir noteikumi, kas neļauj piedalīties sacensībās, kurus nav atļāvusi (piemēram Global Jumping League) minētā organizācija.
 Šobrīd pieļaujams, ka arī citās sporta organizācijās var rasties līdzīgs spiediens, lai mainītu konkurences noteikumus. Tiek ziņots, ka ISU apsver iespēju pārsūdzēt lēmumu Eiropas tiesā. ISU ir viena no vecākajām sporta organizācijām un tās galvenā mītne atrodas Šveices pilsētā Lozannā. Tā atbild par tādiem sporta veidiem kā daiļslidošanaātrslidošanašorttreks un citiem.