FEI tiek vainota deviņu sporta zirgu nāvēs

Kārtējā pārjājienu (endurance) jeb izturības jāšanas disciplīnas zirga Limon PP nāve 27.janvārī Apvienotajos Arābu Emirātos izraisījusi sašutumu vētru sociālajos tīklos un sporta medijos. 2017.gada laikā sacensībās konstatētas jau astoņu šīs disciplīnas zirgu nāves.

Starptautiskajai Jātnieku federācijai (FEI) tiek pārmesta neiejaukšanās, jo patiesībā tikai neliela noteikumu maiņa spētu situāciju uzlabot, vēsta Grandprix Replay.

Janvārī sacensībās bojā gāja deviņgadīgs zirgs Limon PP, ar kuru startēja 18 gadus jauns jātnieks Ahmed Hasan Ahmed Al Hammadi. FEI tiek vainota par to, ka pieļauj nepieredzējušiem sportistiem ar maz pieredzējušiem zirgiem piedalīties vissarežģītākajos izturības jājienos (120 km).

Minētajam jātniekam ir bijuši tikai 15 FEI starti, bet finišējis sportists ir tikai piecos no tiem, pie tam Limon PP nav finišējis nevienu reizi ar šo jātnieku. Jau pēc pirmās pārbaudes veterinārārsti konstatēja pārāk lielu jāšanas ātrumu (27 km/h), taču nekas netika iebilsts (Limon PP līdz šim ir startējis tikai vienās FEI sacensībās ar maksimālo ātrumu 16 km/h).