Ģirts Bricis uzvar LJF kausa izcīņas pirmajā posmā šķēršļu pārvarēšanā

Sporta centrā “Kleisti” 6. un 7. maijā notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas pirmais posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā, beidzot sagaidot brīdi, kad var startēt āra apstākļos. Bija ļoti daudz dalībnieku, kālab sacīkstes risinājās divas dienas. Galvenajā maršrutā uzvarēja Ģirts Bricis ar zirgu Dunau no RJSK “Sport de Lux”.

Sacensību galvenajā maršrutā – ātruma konkūrā ar 130 cm augstiem šķēršļiem, kas deva ieskaiti pieaugušo konkurencē, piedalījās 17 sportiskie pāri. Uzvaru izcīnīja Ģirts Bricis ar zirgu Dunau (RJSK “Sport de Lux”), veicot distanci bez soda punktiem 70,13 sekundēs. Arī otrā vieta Ģirtam – ar zirgu Berlini, rezultāts 0 s.p./71,03 s. Abi zirgi pieder pašam sportistam. Trešajā vietā Andis Vārna ar KS Coradina (SK “Quattro”; zirga īpašnieks SIA “Kurzemes sēklas”) – 0/72,45. Turpmākajās godalgotajās vietās: Mārtiņš Ernests Pilders ar Cavallo (JSK “Zāgkalni”) – 0/80,63, Monta Pareiza ar Kaffē (Saldus JSS) – 0/86,45 un Sintija Semeņkova ar Clair de Lune (JSK “Kriķi”) – 0/87,28.

Galvenā maršruta uzvarētājs Ģirts Bricis: “Startēju ar četriem zirgiem, un ar visiem maršrutus veicu bez soda punktiem, – tas ir labs rezultāts, un esmu apmierināts. Zirgi ziemā kārtīgi gatavojušies, jūtas labi un arī ārā lec labi. Galvenā maršruta uzvarētājs zirgs Dunau ir deviņus gadus vecs, augustā apritēs divi gadi, kopš atvedu to no Holandes un sāku gatavot šķēršļu pārvarēšanai. Iepriekš zirgs nebija trenēts sacensībām, tāpēc paveikts labs darbs. Turpmākajā laikā mans galvenais starts būs maija beigās Lietuvā, kur esmu paredzējis startēt starptautiskās sacensībās ar spēcīgu konkurenci.”

Uzvarētāja junioru un jauno jātnieku konkurencē Elizabete Krista Juraša: “Esmu ļoti laimīga par uzvaru gan šajā ieskaites maršrutā, gan otrajā, jo ziemā man neizdevās ar pilnu slodzi trenēties tāpēc, ka zirgs stāv stallī, kur nav ziemas manēžas. Pati pieļāvu dažas kļūdiņas, taču mans zirdziņš Lagūna startēja ļoti centīgi un palīdzēja tās izlabot.”

Sacensību galvenais tiesnesis Dainis Līvmanis: “Labs noskaņojums – ir pavasaris, gluži vasarīgi laika apstākļi, varam startēt ārā, ir daudz dalībnieku, un varam redzēt, ka sportisti ziemas periodā labi pārstrādājuši. Īpaši prieks, ka bērnu grupā līdz 16 gadu vecumam startēja daudz sportistu – 40. Jācer tikai, ka lielākajai daļai no viņiem nezudīs interese par jāšanas sportu turpmākajos gados, īpaši pēc vidusskolas beigšanas. Arī galvenajā maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem bija nopietna konkurence – 17 sportiskie pāri, un tas, ka septiņi no viņiem distanci veica bez soda punktiem, ir labs kvalitatīvais rādītājs. Egila Broka sastādītie maršruti bija viegli lecami, sportistiem patīkami un atbilstoši sezonas sākumam, jo jārēķinās ar to, ka ne visi jātnieki ziemā ir varējuši trenēties slēgtajās manēžās, tāpēc sarežģītība tiek palielināta pakāpeniski.”

Citos pirmā posma maršrutos uzvaras izcīnīja:

Nr. 1, šķēršļu augstums līdz 100 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 5 g. v. – Ģirts Bricis ar High Hopes (RJSK “Sport de Lux”; Nr. 2, 110 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Elizabete Krista Juraša ar Lagūnu N (SIA “ZA Kocēni”); Nr. 3. 115/120 cm, sacensības ar handikapu, 2 fāzēs, piedalās zirgi līdz 6/7 g. v. – Sabīne Siliņa ar Fantast (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 4, 120 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Maira Leja ar Silver Rose (“Baltiq Equestrian Team”); Nr. 6, 100 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās bērni līdz 16 g. v. – Laura Luīze Leinerte ar Passo (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 7, 115/120 cm, sacensības ar handikapu, 2 fāzēs, piedalās juniori līdz 18 g. v. un jaunie jātnieki līdz 21 g. v. – Elizabete Krista Juraša ar Lagūnu N (SIA “ZA Kocēni”); Nr. 8, 100 cm, sacensības 2 fāzēs, piedalās amatieri – Linda Mežgaile ar Gīru (Rīgas jātnieku klubs); Nr. 9, 100 cm, ātruma maršruts, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Adriāna Anna Arāja ar Conterina (RJSK “Sport de Lux”); Nr. 10, 110 cm, akumulācijas sacensības ar džokeri, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Laura Luīze Leinerte ar Cabaletta (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 11, vadības maršruts 1. un 2. grupas ponijiem, sacensības uz atzīmi – Roberta Birzule ar Efeju (JSK “Mežstrazdiņi”); Nr. 12, 60 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. grupas ponijiem – Tīna Leite ar Prēriju (Saldus JSS); Nr. 13, 70 cm, ātruma maršruts, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Magdalēna Pildere ar Cielaviņu (JSK “Zāgkalni”); Nr. 14, 90 cm, 2 fāzēs, piedalās jātnieki ar 1. un 2. grupas ponijiem – Heidija Krastiņa ar Ruandu (Saldus JSS).

Plašāka informācija mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF kausa izcīņa paredzēta piecos posmos, otrais notiks 20. un 21. maijā, turpat Kleistos.

Avots: LJF Preses dienests