Interesanti: Olimpisko zirgu grūmi gadā pelna vidēji 50 tūkstošus eiro, bet darbs ir ļoti smags

Olimpiskie sporta zirgi, iespējams, ir visvairāk aprūpētās dzīvās būtnes pasaulē. Tiem ir ne tikai savs uztura speciālists, treneris, kalējs, masieris, veterinārārsts, fizioterapeits, akupunktūras ārsts, bet arī personīgais palīgs, kurš pavada pie zirga teju 24 stundas diennaktī.

Būt par palīgu ir pilnas slodzes darbs, gandrīz bez brīvdienām. Palīgs jeb grūms ir sporta zirga labākais draugs. Pēc smagām slodzēm palīgs sniedz veldzi, un ir zirgam kā dzidrs ūdens malks.

Nereti olimpisko zirgu palīgu alga sasniedz 50 tūkstošus eiro gadā, taču tam ir arī savi mīnusi – nav laika un iespējas nopelnīto naudu tērēt.

Olimpiskās zelta medaļas konkūrā ieguvēja Nika Skeltona palīgs Marks Bīvers pie jātnieka strādā jau 31 gadu. Ar čempionu Big Star viņš pavada dienā aci pret aci 9 stundas. Pārējā laikā tiek kopts inventārs un darīti citi darbi, kas nepieciešami jātniekam un zirgam.

Palīgs zirga neveiksmes pārdzīvo pat vairāk nekā pats jātnieks vai zirga īpašnieks, jo tieši grūms ir tas, kurš perfekti zina dzīvnieka noslaņojumu. Grūms zirga neveiksmes uzskata arī par savējām. Uz “Kiss and Cry” platformām pie sacensību laukumiem vienmēr var redzēt palīgus ar ļoti izteiksmīgām sejas izteiksmēm.

Olimpisko zirgu palīgu darba diena sākas pēc pieciem no rīta. Tā sākas ar barošanu, zirga tīrīšanu, izstaidzināšanu, masēšanu utt. Un katram olimpiskajam zirgam ir savs palīgs, kurš “pieder” tikai viņam vienam.