Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Izglītības un zinātnes ministrija nedos naudu paralimpiešiem, lai sagatavotos Rio
  • LetaDEAC

Izglītības un zinātnes ministrija nedos naudu paralimpiešiem, lai sagatavotos Rio 

Paralimpiskie sportisti nesaņems nevienu eiro centu, lai sagatavotos paralimpiskajām vasaras spēlēm Rio, vēsta medijs nra.lv.

«Tas ir aizvainojoši, jo brīdī, kad paralimpieši ar augstiem sasniegumiem atgriežas no paralimpiskajām spēlēm, viņus lidostā sagaida ministri, rīko pieņemšanu Saeimā, bet tā vietā, lai piešķirtu kopumā nelielu finansējumu no kopējā sportam novirzītā tieši paralimpiskajiem sportistiem sagatavošanās darbiem paralimpiskajām spēlēm, saņemam noraidījumu,» medijam stāsta Daiga Dadzīte no Latvijas Paralimpiskās komitejas.

Gadiem ilgi šie cilvēki un viņu treneri cīnījušies, lai paralimpisko sportu arī Latvijā atzīst par sportu, un pierādījuši, ka arī šajā jomā ir sasniedzami augsti rezultāti, Neatkarīgo informē D. Dadzīte.

Komiteja 2015.gadam lūgusi piešķirt 170 000 eiro no apakšprogrammas Augstas klases sasniegumu sports 2015. gadam, taču nesaņems ne centa, ziņots nra.lv.

Kopumā summa, kas bija pieejama šajā apakšprogrammā un kas rezultātā sadalīta trīs organizācijām (Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Olimpiskā vienība, Latvijas Olimpiešu sociālais fonds) sastāda 5 491 096 eiro.

Jau ziņots, paralimpiskajās spēlēs Londonā 2012. gadā startēja astoņi Latvijas sportisti. Rihards Snikus izcīnīja augsto ceturto vietu paralimpiskajā iejādē.

Pēc Dadzītes vārdiem, nākamajām vasaras paralimpiskajām spēlēm, kas noritēs Riodežaneiro 2016.gadā, varētu kvalificēties 13 Latvijas sportisti, taču, lai sportisti varētu to izdarīt, obligāti ir jāpiedalās starptautiskās sacensībās un jāsaglabā vieta pasaules reitingā.

“Ir vairāki mūsu sportisti, kuriem nepieciešams piedalīties vairākos čempionātos, lai tiktu uz Rio, neraugoties uz iepriekšējo gadu sasniegumiem, piemēram, Rihards Snikus, kurš ieguva ceturto vietu Londonā. Pasaules reitingā viņš ir piektajā sestajā vietā, taču viņam jāaizbrauc uz vismaz trim turnīriem, nauda ir tikai vienam.,” tā Neatkarīgajai atklāj Dadzīte.

Visu rakstu lasiet šeit.

Foto: Citadele 

 

 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA