Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Izturības jāšanas sacensības „Kentaura izaicinājums 2013”
  • LetaDEAC

Izturības jāšanas sacensības „Kentaura izaicinājums 2013” 

Sestdien, 24. augustā Jātnieku sporta klubs „Demora” devās pie projekta partneriem uz Liepāju „Kentaura staļļi”, piedalīties izturības jāšanas sacensībās jeb Endurance (angliskais nosaukums) „Kentaura izaicinājums 2013”. Kaimiņvalstīs, Lietuvā un Igaunijā, šis sporta veids ir attīstīts un regulāri notiek starptautiskas sacensības, šoreiz tās notika pie Latvijas projekta partneriem Liepājā „Kentaura staļļi” Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta ietvaros Baltic Hipo. Paralēli nedēļu risinājās jauniešu nometne „Kentaura staļļos”, kur piedalījās pa pieciem jauniešiem no katra projekta partnera jātnieku kluba, mācoties gan semināros, gan praktiskās jāšanas nodarbībās un apmainoties pieredzēm.Demoras jātnieki piedalījās 35 km distancē un zeltu izcīnīja Anete Slobodjaņuka ar Leksija Lilū un bronzu Inta Caune ar savu zirgu Ilma, Gatis Niedre ar Kamaro pārsniedza laika normu, izjājot distanci ātrāk un tādēļ tika diskvalificēts. Otrā vieta lietuvas sportistei Beatričė Drulytė ar Ložu. Īsāko distanci bērniem veica Dominika Kristmane ar Leksiku un Toms Apermanis ar Feju. Sacensību galvenais kritērijs ir zirga veselības stāvoklis un kustības ātrums. Pēc noteikta kilometru skaita notiek veterinārā kontrole zirgam, kur vetārsts nosaka vai zirgs drīkst turpināt distanci. Arī pēc visas distances finiša tiek veikta veterinārā kontrole, un ja zirgs neatbilst noteiktiem kritērijiem, tas var tikt diskvalificēts. Jātnieku grūmu uzdevums ir kartē noteiktās vietās pievest ūdeni zirgam un jātniekam un starpfinišos ātri atdzesēt un apkopt zirgu.


Demoras komanda

„Tas jauniešiem bija varens pārbaudījums – iziet distancē vienam, svešā vietā, tikai ar savu zirgu un karti, jo nomaldoties no trases vari pazust jebkur. Bijām daudz grūmu un strādājām vienā komandā ar lietuviešu partneriem pie zirgu dzesēšanas, izmantojot viņu zināšanas un pieredzi, kas arī deva vēlamo rezultātu”, tā „Jātnieku sporta kluba „Demora” trenere un valdes priekšsēdētāja Gelinta Egendorfa.

Nākamie starti demoriešiem ierastākā gaisotnē, konkūra sacensības 31. augustā un 1. septembrī – „Latvijas zirgu audzētāju dienas – 2013” – LLU Zirgkopības mācību centrā “Mušķi”.

 

JSK “Demora”, Gelinta Egendorfa


Vaclovas Macijauskas, Anete Slobodjaņuka un Gelinta Egendorfa

Līdzīgi raksti:REKLĀMA