Alvīne |Sestdiena 16. Decembris 2017
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » Kādus uzlabojumus jau drīzumā varētu gaidīt konkūra disciplīnā Latvijā – papildināts
  • LetaDEAC

Kādus uzlabojumus jau drīzumā varētu gaidīt konkūra disciplīnā Latvijā – papildināts 

Šonedēļ Latvijas Jātnieku federācijas telpās notika konkūra padomes sēde. No lemt tiesīgajiem padomes locekļiem bija ieradušies gandrīz visi.

LJF prezidents Agris Blaus informēja, ka federācija ir saņēmusi priekšlikumus konkūra disciplīnas darbības uzlabošanai, kas arī tika izskatīti sēdes laikā. Par vairākiem ieteikumiem padomes locekļi nobalsoja apstiprinoši. Vēl LJF prezidents klātesošajiem nolasīja D.Nulles vēstuli ar lūgumu paskaidrot LR labākā jātnieka Nolikuma piemērošanu bērniem un junioriem. D.Nulle, pēc viņas vārdiem, vēlējās pievērst uzmanību vērtībām un ētiskiem apstākļiem, kā arī iespējamiem precizējumiem Nolikumā, lai nākotnē izvairītos no “šādām situācijām” (A Blaus 2015.gada nogalē radušos situāciju nodēvēja par “nesportisku rīcību” saistībā ar bērnu un junioru punktu skaitīšanu un piedāvāja izmaiņas (red. piezīme – ar 2016.gadu tiek veiktas izmaiņas).

Padomē nolemtais vēl jāapstiprina LJF valdei.

Jau sākot ar šo sezonu, konkūra disciplīnā paredzētas vairākas izmaiņas: grupu jeb konkurenci drīkst mainīt tikai līdz 1.jūnijam; LJF Ziemas čempionāts notiks trīs posmos, no kuriem divi tiks ieskaitīti; viens zirgs oficiālajās sacensībās drīkst startēt dienā divas reizes; bērni līdz 16 gadu vecumam vienā maršrutā drīkst startēt ar vienu un to pašu zirgu (zirgs dienā drīkst startēt divas reizes); viens zirgs drīkst lekt ar dažādiem jātniekiem dažādās konkurencēs bet tikai divas reizes dienā; Kleistu manēžā tiks samazināts kustības ātrums, ar kādu zirgam jāvirzās maršrutā; arī turpmāk būs atzīmju maršruti, bet vasaras sezonā.

No 2017.gada sportistiem ir iespējama licenču sistēma. Latvijas Jātnieku federācijai tika likts izstrādāt licenču izsniegšanas noteikumus un kritērijus.

LR labākā jātnieka Nolikumā tika ieteiktas izmaiņas – LJF čempionātu kopvērtējumu godalgoto vietu ieguvēji saņem papildus koeficientus (vairāk punktu).

Senioriem tika uzlabota un padarīta “sportiskāka” punktu skaitīšanas sistēma – turpmāk “sarkanos” punktus piešķirs par visiem starptautiskajiem maršrutiem, sākot no 145 cm, visiem starptautiskajiem Grand Prix maršrutiem un LR Nacionālo čempionātu.

Pamatojoties uz to, ka vairākums klātesošo uzskatīja,ka LJF pienākums ir atbalstīt sportistus nevis amatierus, izmaiņas skars amatieru klases jātniekus. Tika ieteikts par amatieri uzskatīt jātnieku no 17 gadu vecuma. Amatieriem būs jāiegādājas LJF licences, tādejādi apstiprinot amatieru klases jātnieka statusu. Turpmāk paredzēta tikai viena amatieru grupa. Amatieriem paredzēts balvās izmaksāt 50% no starta naudām. Netika atbalstīts ieteikums par amatiera statusa noteikšanu – pamatojums: LJF nevar un nedrīkst uzņemties atbildību par “iejaukšanos sportistu privātajā telpā”, nosakot, kurš no amatieriem nodarbojas ar skolnieku trenēšanu un jāšanas sportu, un kurš nē. Uz ārvalstu amatieriem attiecas tas pats.

Tie konkūristi, kuri netiks klasificēti kā amatieri, nepretendēs uz čempionu tituliem (LJF Ziemas čempionāts, LR Nacionālais čempionāts, LJF kopvērtējuma kausi vasaras sezonā) un nestartēs Grand Prix maršrutos, turpmāk pārstāvēs t.s. Tautas klasi jeb Open class. Šīs klases sportistiem netiks paredzēti speciāli maršruti, taču tiks skaitīti reitinga punkti visos atvērtajos/jaunzirgu/CSI maršrutos, sākot ar 100 cm. Augstuma ierobežojumi netiek plānoti. Tautas klases jātnieki drīkst piedalīties arī CSI sacensībās un jaunzirgu maršrutos, bet nedrīkst pretendēt uz čempionātu tituliem nevienā no konkurencēm, izņemot jaunzirgus. Tautas klases jātnieku apzināšanu un kritēriju apkopošanu tika uzdots veikt K.Ansonei, lai to varētu iesniegt izskatīšanai un apstiprināšanai LJF valdei.

Kate Ansone, LJF Konkūra padomes locekle

Precizēts – rindkopa par D.Nulles vēstuli

 

 

 

 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA