Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis |Sestdiena 20. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » Dienas ziņa » Konkūra amatieru klases jātniece Linda Josta uzvar Ziemas čempionāta iejādē Mazajā balvā
  • LetaDEAC

Konkūra amatieru klases jātniece Linda Josta uzvar Ziemas čempionāta iejādē Mazajā balvā 

Sestdien, 30.martā, Rīgā, sporta centrā Kleisti tika aizvadīts LR Ziemas čempionāta iejādē noslēdzošais posms, līdz ar to, tika sadalīti kopvērtējuma kausi.

Šogad Mazajā balvā lieliski debitēja II grupas šķēršļu pārvarēšanas amatieru jātniece Linda Josta ar Vestfāles šķirnes zirgu Chambermaid. Neskatoties uz to, ka pirms kāda laika sportiste ar šo zirgu startēja konkūra disciplīnā, 2011.gadā sportiskais pāris sāka piedalīties iejādes shēmās, gada laikā uzrādot pamatīgu kāpumu rezultātos (2012: LR Ziemas čempionāts iejādē – uzvara III shēmā, 3.v. sezonas atklāšanā, uzvara LR nacionālajā čempionātā III shēmā, 4.v. LJF kausa kopvērtējumā, 2.vieta Vislatvijas Zirgu dienās; 2013: uzvara abos LR Ziemas čempionāta posmos un uzvara kopvērtējumā).

L.Josta ikdienā ar zirgiem strādā Ozoli Eko stallī Babītē. Paralēli darbam ar ķēvi Chambermaid, jātniece trenē māsas Zanes piecgadīgo zirgu Dežavu (Latvijas šķirne), ar kuru šogad Ziemas čempionāta konkūrā kopvērtējumā izcīnīta otrā vieta. L.Josta strādā ar zirgiem bez trenera palīdzības, tos gatavojot startiem sacensībās patstāvīgi. Kā atzīst jātniece, reizēm viņa gan uzjautājot kādas neskaidras lietas kolēģei Gundegai Krīgerei vai konkūristam Ģirtam Bricim, taču pārsvarā viss darbs gulstas uz pašas pleciem.

Stāsta Linda Josta: “Ķēve Chambermaid šobrīd ir 9 gadus veca. Sākumā to trenēju konkūram, taču pēc vairākiem neveiksmīgiem startiem un zirga pretestības tieši pret šķēršļu pārvarēšanu, nolēmu pamēģināt ar šo zirgu startēt iejādes disciplīnā. Iepriekšējā pieredze iejādē man bija ļoti neliela – kopā ar zirgu For Fredy, kurš arī nebija ne reizi startējis iejādē, aizvadījām pāris veiksmīgas sacensības, līdz saimnieki zirgu pārdeva.

Chambermaid ir zirgs ar ļoti sarežģītu raksturu, bet tajā pat laikā, visu dara ar ļoti lielu atdevi. Pagāja ilgs laiks, kamēr iemācījos tikt galā ar viņas milzīgo spēku, enerģiskumu un vēlmi visu izdarīt pēc iespējas ātrāk.”

Mazā balva (kopvērtējums)

1. Linda Josta ar Chambermaid (RJSK Sport de Lux) 131,36%

2. Dagnija Ļevčenoka ar Laineru (JSK Reiteri) 121,53%

3. Terēze Rozenberga ar Lordu (Biedrība LJF) 119,87%

 

Līdzīgi raksti:REKLĀMA