Austris |Pirmdiena 22. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » TUVĀKAJĀS VALSTĪS » Krievijā turpina izplatīties Āfrikas cūku mēris
  • LetaDEAC

Krievijā turpina izplatīties Āfrikas cūku mēris 

Krievijā turpina izplatīties Āfrikas cūku mēris, tādēļ Latvijā ieradušies dzīvnieku infekcijas slimību eksperti no Krievijas, Skandināvijas un Baltijas valstīm, lai triju dienu seminārā apspriestu epidemioloģisko situāciju un slimības apkarošanas pasākumus Krievijā, izvērtētu iespējamos slimības ievazāšanas riskus Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā un izstrādātu rekomendācijas Āfrikas cūku mēra uzraudzības un profilaktisko pasākumu stiprināšanai.

Semināru ziemeļvalstu un Baltijas valstu administrācijas mobilitātes programmas ietvaros organizē PVD sadarbībā ar Somijas Pārtikas drošības aģentūru un Dānijas Veterināro un pārtikas administrāciju.

Atgādinām, ka Āfrikas cūku mēris ir ļoti lipīga mājas un meža cūku infekcijas slimība, kas rada milzīgus ekonomiskos zaudējumus cūkkopības industrijai, jo Āfrikas cūku mēris nav ārstējams un saslimšanas gadījumā ir jālikvidē viss ganāmpulks. Pret slimību nav izstrādāta arī vakcīna. Turklāt slimības uzliesmojuma gadījumā valstij tiek noteikti tirdzniecības ierobežojumi.

Āfrikas cūku mēris ir izplatīts Āfrikas kontinentā, taču slimība reģistrēta arī Gruzijā, Azerbaidžānā, Krievijas Federācijā, Ukrainā, kā arī konkrētās norobežotās zonās Itālijā.

Lai nepieļautu slimības ievazāšanu un pasargātu meža un mājas cūku populāciju no inficēšanās, Latvijā jau pērn ir ieviesti drošības pasākumi.

Privātpersonām, kas ieceļo Latvijā no Krievijas ir jārēķinās ar bagāžas kontroli, kuru veic muitas un robežsardzes darbinieki. Atgādinām, ka no Krievijas, līdzīgi kā Ukrainas un Baltkrievijas, Eiropas Savienības teritorijā ir aizliegts ievest gaļu un gaļas produktus.

PVD uz robežas veic transporta līdzekļu, kuri atgriežas no Krievijas Federācijas, tīrības un dezinfekcijas kvalitātes un dezinfekcijas dokumentu pārbaudi.

Īpaši uzmanīgiem jābūt cūku turētājiem. Lai pasargātu dzīvnieku novietni no Āfrikas cūku mēra, dzīvnieku īpašniekam ir jāievēro bioloģiskās drošības pasākumi. Dzīvnieku īpašnieka pienākums ir sekot līdzi dzīvnieku veselības stāvoklim un nekavējoties informēt veterinārārstu, ja dzīvniekiem novērotas jebkādas saslimšanas pazīmes.

Tā kā viens no infekcijas avotiem var būt mežacūkas, PVD Krievijas pierobežā nomedītās mežacūkas laboratoriski izmeklē ne tikai uz Klasisko cūku mēri, bet arī Āfrikas cūku mēri. Šobrīd šī slimība Latvijā nomedītajām mežacūkām nav konstatēta.

PVD informācija

Līdzīgi raksti:REKLĀMA