Latvieši ar vidējiem rezultātiem Varšavā aizvada Centrāleiropas zonas PK finālu konkūrā: FOTO

Aizvadītajā nedēļā Polijā, Varšavā, notika Centrāleiropas zonas Pasaules kausa fināls konkūrā. Sacensībās piedalījās arī divi Latvijas sportisti – Ģirts Bricis un Andis Vārna, katrs ar diviem zirgiem.

Maz pieredzējušie zirgi Caprie un Dendelin pirmo reizi startēja vidējā aplī ar šķēršļu augstumu līdz 140 cm. Labākais no latviešiem šajā konkurencē bija Vārna ar Dendelin, kurš vidējā apļa pēdējā dienā 140 cm maršrutu veica ar vienu gāztu šķērsli. Bricim ar Caprie 140 cm otrajā dienā divi gāzti šķēršļi un attiecīgi 8 soda punkti. Kopā vidējā aplī startēja teju 80 dalībnieki, izņemot pēdējās dienas finālu, kuram bija jākvalificējas.

Centrāleiropas zonas fināla (FEI Longines) maršrutos startēja Vārna un Bricis ar zirgiem KS Coradina un Carlord. Labākais latviešu rezultāts – Bricim ar zirgu Carlord, kurš šādas sarežģītības maršrutā startēja pirmo reizi, uz 150 cm divi gāzti šķēršļi.

Galvenajā Pasaules kausa fināla maršrutā Vārna ar KS Coradina gāza trīs šķēršļus, savukārt, Bricis pēc trim gāztiem šķēršļiem no tālākās dalības izstājās.

Par Pasaules kausa CE zonas PK fināla uzvarētāju kļuva polis Jaroslavs Skrzičinskis ar zirgu Crazy Quick, kļūstot arī par zonas līderi un nopelnot ceļazīmi uz galveno finālu. Savas pozīcijas zonas trijniekā sagabāja arī otrs Polijas konkūrists Mihals Kasmirčeks. Pēc paša sportista vārdiem, no dalības lielajā finālā viens gāzts šķērslis šķīra Krievijas jātnieku Aleksandru Beļehovu, līdz ar to, sportists dosies uz piecu nedēļu sacensībām Itālijā.

Oficiālie FEI jaunie PK reitingi būs pieejami drīzumā.

Visi rezultātii

CSI3*-W GRAND PRIX, 160 cmFINAL CEL FEI WORLD CUP™,FEI RANKING, FINAL CEL RANKING, FINAL CAVALIADA TOUR 2015/16

Jātnieks Zirgs S.p. Laiks
1 Skrzyczynski Jaroslaw CRAZY QUICK 0/0 41,73
2 Piwowarczyk – Baluk Sandra CHABENTO 0/0 44,60
3 Hugyecz Mariann CHACCO BOY 0/0 46,47
4 Klettenberg Kertu ULRIKE R 0/REZ
5 Kozanecka Aleksandra CALINGKA 4 63,43
6 Majher Patrik CALIBER 5 4 63,52
7 Kiecon Msciwoj URBANE 4 65,94
8 Wulschner Holger CSARANO D’ARGILLA Z 4 67,42
9 Wechta Maksymilian CELTIA II 4 67,52
10 Kierznowski Hubert DENVER Z 4 68,72