Krišs, Ksenija, Eglons |Trešdiena 24. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » Dienas ziņa » Latvijas čempiones titulu iejādē izcīna Airisa Penele ar zirgu Ravels
  • LetaDEAC

Latvijas čempiones titulu iejādē izcīna Airisa Penele ar zirgu Ravels 

Sestdien un svētdien, 6. un 7. jūlijā, sporta centrā Kleisti notika Latvijas Nacionālais čempionāts iejādē. Kopvērtējumā divu shēmu summā prestižākajā, pieaugušo konkurencē uzvarēja Airisa Penele ar zirgu Ravels.Sacensību pirmajā dienā pieaugušo konkurencē sportisti veica Mazo balvu, un labākos rezultātus sasniedza: Airisa Penele ar Ravelu – 71,50%, Agnese Kukaine ar Double Power – 66,80, Gundega Krīgere ar Donnerwelle – 65,18. Otrajā dienā Vidējās balvas I shēmā pēc brīvas izvēles programmas mūzikas pavadījumā līderes sarindojās šādā secībā: Airisa Penele ar Ravelu – 70,29, Gundega Krīgere ar Donnerwelle – 67,50, Agnese Kukaine ar Double Power – 66,63.Kopvērtējumā Latvijas čempionāta godalgas izcīnīja: Airisa Penele ar Ravelu (z/s Lielceri) – 141,79%, Agnese Kukaine arDouble Power (JSK Temperaments) – 133,43 un Gundega Krīgere ar Donnerwelle (JSK Temperaments) – 132,68.

Kopvērtējumā Latvijas čempionāta medaļas citās konkurencēs saņēma. Jaunie jātnieki. Ksenija Petrova ar Ma Cherie (JSK Dressur) 133,11, Lollija Lukašova ar Amigo (LSVK Harmonija) 113,43. Juniori. Aiga Silavniece ar Dionu Haleju (JSK Temperaments) 134,96, Jūlija Ezīte ar Dragun (SIA Kauguru tirgus) 131,25, Laura Ivanova ar Monte-Cristo (JSKAmbers) 129,19. Bērni. Ilva Lazdiņa ar Dimantu (LSVK Harmonija) 68,68, Kristīne Čerņecka ar Bounty (JSS Kleisti) 68,05, Everita Daubure ar Lady Sun (LSVK Harmonija) 65,40.

 

Latvijas čempione pieaugušo konkurencē Airisa Penele:

– Pozitīvi, ka Latvijas čempionāta vērtēšanai bija uzaicināti tiesneši no Igaunijas un Lietuvas, kas ļauj savus rezultātus ar konkurentiem salīdzināt objektīvāk. Esmu priecīga par savu izcīnīto uzvaru, un to, ka mans zirgs Ravels savos 19 gados spēja rādīt tik labu sniegumu un konkurēt ar jaunākiem zirgiem. Viņš šobrīd atrodas tādā kā atpūtas režīmā, bet ir īsts sacīkšu zirgs, tāpēc ar lielu prieku startēja abas dienas. Sabalansējot slodzi un prasmīgi rīkojoties, arī šādā vecumā zirgs var veiksmīgi sacensties. Turklāt konkurence bija spēcīga, īpaši labi čempionātam bija sagatavojusies Agnese Kukaine, un bija patīkami sacensties. Augstu vērtēju Aigas Silavnieces startu junioru konkurencē, kura abas dienas startēja stabili. Sacensības bija labi organizētas, laukums bija labi sagatavots, un bija patīkami startēt šādās sacensībās.

 

Latvijas čempione junioru konkurencē Aiga Silavniece:

– Esmu priecīga par savu zirgu, – Diona ir jauna un ar mazu pieredzi, bet šoreiz ļoti labi klausīja komandām. Sasniedzām labu rezultātu, ņemot vērā, ka pirmoreiz startējām brīvas izvēles programmā mūzikas pavadījumā. Izdevās labi, arī pašai. Patika tas, ka bija uzaicināti tiesneši no Lietuvas un Igaunijas.

 

Latvijas Jātnieku federācijas Iejādes sekcijas vadītāja Anita Mangale:

– Sacensības tiesāja starptautiska arbitru brigāde – Laima Šilailiene un Judrute Košarina no Lietuvas un Terija Prohorova no Igaunijas, mainoties arī mūsu tiesnešiem. Tā bija ļoti vērtīga pieredze mūsu sportistiem, kurus ārzemju tiesneses lielākoties nebija redzējušas. Patīkami, ka tās sportistes, kuras ir stiprākās mūsu tiesnešu vērtējumā, arī tagad saņēma augstāko vērtējumu. Ļoti priecē fakts, ka paplašinās līdzdalība jaunzirgu konkurencē, un ceram, ka nākamgad šie starti ne tikai būs iekļauti valsts čempionāta kopējā programmā, bet tiks arī dota iespēja sacensties par medaļām. Ārzemju tiesneši sarunās pauda viedokli, ka viņi augstu vērtē mūsu sacīkšu organizatorisko līmeni, kā arī to, ka atsevišķās vecuma grupās rezultāti ir salīdzinoši vienmērīgi un nav krasu atšķirību starp līderiem un tuvākajiem sekotājiem.

 

Plašāka informācija LJF mājaslapas www.leflatvia.lv sadaļā Rezultāti.

 

LJF Preses dienests, Dace Millere

Māra Millera foto

 

  

Līdzīgi raksti:REKLĀMA