Latvijas jātnieki Bricis un Neretnieks izcīna uzvaras Rīgā notiekošā Pasaules kausa posma pirmajā dienā

Viens no Latvijas vadošajiem konkūra jātniekiem Ģirts Bricis piektdien izcīnīja divas uzvaras Rīgā sporta centrā “Kleisti” notiekošā Pasaules kausa (PK) Centrāleiropas zonas posma pirmajos maršrutos, kamēr trešajā maršrutā pirmais bija latvietis Kristaps Neretnieks.

Piektdien sacensības tika atklātas, sportistiem sacenšoties maršrutā zirgiem, kuri sasnieguši 6-7 gadu vecumu.

Bricis izcīnīja pirmo vietu ar septiņus gadus veco ķēvi Rigonda. Otrajā fāzē viņi maršrutu veica 30,02 sekundēs, kas bija labākais laiks.

Savukārt pēc tam, sportistiem sacenšoties nākamajā maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 130 centimetriem, Bricis ar zirgu Donau izcīnīja vēl vienu uzvaru. Otro un trešo vietu ieņēma Igaunijas pārstāvji Reins Pills un Pauls Ričards Arguss, kuri startēja ar zirgiem Alfons Ra un Caesar.

Divu uzvaru ieguvējs Ģirts Bricis: “Ir liels prieks par uzvarām, jo man ļoti patīk startēt pašmāju līdzjutēju klātbūtnē. Tāpat kā hokejā, mums, Latvijā, ir vislabākie līdzjutēji. Neskatoties uz to, ka sacensības ir mūsu ikdiena, jebkura uzvara sniedz milzu gandarījumu, un jebkurš zaudējums tāpat ir nepatīkams. Jāšanas sportā rezultāts ir ļoti elastīgs, jo zirgs ir dzīva būtne, ar savu priekšstatu par lietām. Mēs varam iemācīt un sagatavot zirgus augstākam sportam, bet lielu lomu sacensībās spēlē tieši zirga fiziskā kondīcija un sportiskā veiksme.”

Dienas noslēdzošajā maršrutā uzvarēja Kristaps Neretnieks ar zirgu Camerlane, atstājot aiz sevis igauni Paulu Ričardu Argusu ar zirgu Renessin, bet trešais bija krievs Aleksandrs Beļehovs, kurš startēja ar zirgu Bivaldi.

Pirmās dienas sarežģītākā maršruta uzvarētājs Kristaps Neretnieks: “Uzvaru trešajā maršrutā izcīnīju ar jaunu zirgu, un tas ir skaists panākums. Pēc ilgāka laika perioda, kad startēju ārzemēs, nolēmu atgriezties mājās, jo te vienmēr ir patīkami piedalīties sacensībās. Startēju kopā ar pieciem zirgiem, četriem jauniem un vienu vecāku, un tā trīs dienu garumā tagad jācenšas iepriecināt savu publiku un zirgu īpašniekus. Ceru, ka vēl izdosies kāds panākums!”

Sacensības, kurām piešķirta CSI2*-W/CSIYH1* kategorija, ir svarīgākais gada notikums Latvijas jāšanas sportā un šogad svin 25 gadu jubileju kopš pirmās norises reizes.

Foto: M.Millers