Grieta, Strauta |Otrdiena 23. Janvāris 2018
Sadaļa: Home » LATVIJĀ » LETA: Jātnieks Vārna kā pēdējais kvalificējas Pasaules kausa finālsacensību galvenajam maršrutam
  • LetaDEAC

LETA: Jātnieks Vārna kā pēdējais kvalificējas Pasaules kausa finālsacensību galvenajam maršrutam 

Lasvegasa (ASV), 18.apr., LETA. Finālsacensību otrajā maršrutā ar 150-160 centimetrus augstiem šķēršļiem, Andis Vārna ar zirgu KS Coradina gāza sešus šķēršļus, nopelnīja 25 soda punktus un palika noslēdzošajā, 30.vietā.

Pirms tam pirmajā maršrutā, kas bija uz ātrumu ar šķēršļu augstumu līdz 150 centimetriem, Vārna un KC Coradina ierindojās 31.vietā.

Līdz ar to pēc diviem maršrutiem Vārna ar 28 soda punktiem dala 30.vietu, kvalificējoties svētdien paredzētajam galvenajam fināla maršrutam.

Vēl viens Latvijas pārstāvis Kristaps Neretnieks ar zirgu Romanee Cece pirmajā maršrutā ierindojās 35.vietā starp 36 jātniekiem, bet turpinājumā no sacensībām izstājās.

Kā zināms, šajās sacensībās Latvijas vadošais konkūra sportists Neretnieks nestartēja ar saviem pamatzirgiem Conte Bellini un Caramsin. Šo zirgu saimnieki ir Krievijas pilsoņi, kuri, uzmanību vēršot uz pašreizējo ģeopolitisko situāciju, esot aizlieguši Neretniekam ar tiem startēt ASV. Līdz ar to latvietim bija jāpiedalās ar savu personīgo zirgu mazpieredzējušo ķēvi Romanee Cece.

Neretnieks Pasaules kausa finālam bija kvalificējies trešo gadu pēc kārtas, bet pirmoreiz viņam pievienojies arī Vārna. Zīmīgi, ka Vārnam vietu uz finālu deva sezonas pēdējā maršrutā iegūtais 0,59 sekunžu pārsvars pār tuvāko konkurentu.

Neretnieks ir pirmais Latvijas sportists, kurš piedalījies Pasaules kausa finālsacensībās. 2013.gadā viņš kopvērtējumā guva 21.vietu, bet pērn pakāpās līdz 19.pozīcijai. Iepriekš 1991.gadā tām bija kvalificējies Sergejs Šakūrovs, bet 2001.gadā to paveica Guntars Siliņš, tomēr neviens no šiem jātniekiem finālā nestartēja.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Līdzīgi raksti:REKLĀMA