Lietuvā aizvadīts kārtējais Pasaules kausa posms konkūrā

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā, Šauļos notika Pasaules kausa posms konkūrā. Sacensību komandā strādāja vairāki Latvijas pārstāvji – maršrutu sastādītājs Ivo Miķelsons, maršrutlicēja asistents Egils Broks, tiesnešu kolēģijā Dainis Līvmanis, FEI stjuarts Jolanta Lapiņa u.c.

No jātniekiem, Latviju starptautiskajā turnīrā un arī tā ietvaros, nacionālajās sacensībās, pārstāvēja vairāki dueti. Pasaules kausa posmā (140 – 160 cm) piedalījās tikai Andis Vārna, kurš ar ķēvi KS Coradina palika 13.vietā ar vienu gāztu šķērsli pamatdistancē. Jau vēstīts, uzvaru šajā posmā guva igaunis Reins Pils ar zirgu A Brok. Pasaules kausa Rīgas posma uzvarētājs, lietuvietis Zigmants Šarka ar Aster, šoreiz sestajā pozīcijā. Kopā distancē startēja 33 pāri.

Šauļu Grand Prix ar 140 cm augstiem šķēršļiem, kas norisinājās svētdien, Vārna ar zirgu Dendelin, ar 8 soda punktiem maršrutā, ierindojās 21.vietā no 43 duetiem.

Godalgas izcīnīja vairāki latvieši, tai skaitā Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M., 135 cm maršrutā paliekot ceturtā, bet Sintija Semeņkova ar zirgu Irwinds Wing šeit 9.vietā.

Starptautiskajā jaunzirgu ieskaitē Latvijai godalgas izcīnīja Kristīne Egle un Maira Leja. Pasaul;es kausa ietvaros notiekošajās nacionālajās sacensībās latvieši izcīnīja vairākas godalgas un uzvaru.

Daļa rezultātu pieejama šeit.